مجله اینترنتی سیمرغ شهر

مجله اینترنتی سیمرغ شهر اولین مجله جامع اینترنتی ایرانی است که که در آن کلیه مطالب مفید برای ایرانیان را پوشش می ده | با همشری شوید

معرفی تمام ابر قهرمان های مارول | معرفی شخصیت های کمیک بوکی مارول کمیکس

  • ۲۱:۵۵

کتاب کامیک (به انگلیسی: Comic book) که همچنین به نام مجله کامیک نیز شناخته می‌شود، اشاره به محصولات منتشره‌ای دارد که شامل کامیکس و تلفیقی از سری تصاویر فکاهی است که به شکل پنل‌هایی است که معمولا به همراه یک توصیف کوتاه هستند، این توصیفات معمولا به شکل بالن که گفتگویی میان شخصیت‌هاست نشان داده می‌شود.
داستان مصور

داستان مصور یا کُمیک‌استریپ (به انگلیسی: Comic Strip) نقاشی، یا مجموعه‌ای از نقاشی‌های دنباله‌دار است که ماجرایی را روایت می‌کند. کمیک معمولاً از یک تیم دونفره که یکی داستان را می‌نویسد و دیری تصویر گری و جوهر زنی کار را می‌کند ساخته می‌شود

«کمیک‌استریپ، همان هنر متوالی است.» ویل آیزنر، کارتونیست.

 ابر قهرمان نوعی شخصیت تخیلی است که به نیروهای خارق‌العاده و فرابشری اطلاق می‌شود.

ابرقهرمان بودن همیشه به نیروی فوق بشری نیاز ندارد بلکه مبارزه با بزهکاران و استفاده از نقاب نیز می‌تواند باعث شود این کلمه به فرد اطلاق شود مانند بتمن وگرین ارو.

انواع

  • آکروبات (به انگلیسی: Acrobat): ابرقهرمان‌هایی که توانایی‌های‌شان بر پایهٔ حرکات نمایشی و ژیمناستیک است. مانند مرد عنکبوتی وعنکبوت سیاه (ناتالیا رومانوا)
  • پروازی (به انگلیسی: Aerial): آن دسته که توانایی اصلی آنها پرواز کردن است.
  • دارای لباس مخصوص (به انگلیسی: Armored Hero): آنهایی که به خاطر پوشیدن یک لباس ویژه قدرت خارق‌العاده‌ای پیدا می‌کنند.
  • روح: یک ابرقهرمان با نیروی ارواح.
  • راننده (به انگلیسی: Rider): ابرقهرمان‌هایی که وسیلهٔ ویژه‌ای را می‌رانند
  • فراصوتی (به انگلیسی: Sonic Scream): آنهایی که می‌توانند صداهای بسیار قوی با دهان‌شان تولید کنن
پرفسور ایکس (بخش ششم)

اقتباس از دنیای واقعی

شخصیت پروفسور ایکس، از شخصیت مارتین لوتر کینگ جونیور الگو برداری شده است. او رهبر سیاهپوست جنبش حقوق مدنی بود که با روش‌های صلح آمیز به دنبال برابری بین سیاه پوستان و بقیه مردم ایالات متحده آمریکا بود.

طبق گفتهٔ استن لی، یکی از نویسندگان اصلی کمپانی مارول، چهرهٔ پروفسور ایکس از روی چهرهٔ یول برینر، بازیگر برنده جایزه اسکار الگو برداری شده است.


سرتر (به انگلیسی: Surtur)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک مارول کامیکس وجود دارد؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۹۷ سفر به درون رمز وراز (Journey into Mystery) در اکتبر ۱۹۶۳ معرفی شد.


ژاکت زرد یک شخصیت تخیلی در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ راجر استرن و جان بوسما خلق شده و درانقام‌جویان شمارهٔ ۲۶۴ام (فوریه ۱۹۸۶) برای اولین بار معرفی شد.

از این شخصیت در چندین محصول مارول از جمله انیمشین، بازی رایانه‌ای و آرکید، سریال تلویزیونی، اسباب بازی و کارت بازی استفاده شده است.زنبورک یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک منتشر شده از مارول کامیکس و یکی از بنیان گذاران انتقام جویان می‌باشد. او توسط استن لی و جک کربی برای اولین بار در قصه‌های متعجب ساز شماره ۴۴ام (ژوئن ۱۹۶۳) خلق شد.

او که بعضی اوقات «زنبورک پیروز» نامیده می‌شود، می‌تواند خود را حتی به اندازهٔ چندین سانتی‌متر کوچک کرده، بالا در آورد و انفجارهای انرژی زرد رنگی را از خود در کند.

بر اساس رده‌بندی ۱۰۰ قهرمان برتر کتاب‌های کامیک آی جی ان در سال ۲۰۱۱، رتبهٔ ۹۹ام متعلق به زنبورک می‌باشد. وی همچنین در راهنمای خریداران کامیک رتبهٔ ۹۴ام را در لیست «۱۰۰ زن جذاب در کامیک» بدست آورده است.


زن-عنکبوتی (جسیکا درو) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. وی توسط آرشیه گودوین و ماریه سورین خلق و برای اولین بار در نورافکن مارول شماره ۳۲ام (فوریه ۱۹۷۷) ظاهر شد همچنین یک سری کتاب به نام خودش با بیش از ۵۰ شمارهٔ چاپ شده، دارد. این شخصیت در نهایت کشته می‌شود اما در سری داستان آرک انتقام‌جویان دوباره زنده می‌شود ولی قدرت‌های خود را از دست می‌دهد. بعدها شخصیت‌های دیگری از نام زن-عنکبوتی او استفاده می‌کنند.

نویسنده برایان مایکل بندیس جسیکا درو را به گروه انتقام جویان جدید اضافه کرده است. در سال ۲۰۰۹، یک سری محدود کامیک با نام او منتشر شده است.زبردست (به انگلیسی: Adept) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست پیتر بی. گیلس و برنت اندرسون خلق شده و در نیروی ضربت شماره اول (دسامبر ۱۹۸۶) معرفی شد.

جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول اززبردست در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است.
حمایت (به انگلیسی: Aegis) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست جی فاربر و استیو اسکاتخلق شده و در جگجویان جدید سری دوم (۱۹۹۹) معرفی شد.

جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از حمایت در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است.جوکاستا (به انگلیسی: Jocasta) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست جیم شوتر و جورج پیرزخلق شده و در انتقام‌جویان شماره ۱۶۲ام (اوت ۱۹۷۷) معرفی شد.

جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از جوکاستا در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی وبازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است.

این ربات که عضو انتقام‌جویان است، توسط اولتران ابرتبه‌کار ساخته‌شده است.


جلاد (به انگلیسی: Executioner)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک مارول کامیکس وجود دارد؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۱۰۳ سفر به رمز و راز (Journey into Mystery) در آوریل ۱۹۶۴ معرفی شد.


ثور دخت (به انگلیسی: Thor Girl)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک مارول کامیکس وجود دارد؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۲۲ مجلهٔ ثور جلد 2 (Thor vol. 2) در آگوست ۲۰۰۰ معرفی شد.


تک‌خال آمریکایی (به انگلیسی: ) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست پائول لورتا خلق شده و در خنده‌دارترین تصاویر متحرک هفتگی شماره اول (۱۳۹۳) معرفی شد.پریکوس یک شخصیت تخیلی در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ دن جورگنز خلق شده و در ثور سری دوم شمارهٔ اول (مه ۱۹۹۹) برای اولین بار معرفی شد.

ی‌باک (به انگلیسی: Daredevil)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک مارول کامیکس وجود دارد؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۱ مجلهٔ بی‌باک (Daredevil) در آوریل ۱۹۶۴ معرفی شد.

زندگی

نام واقعی او مت است پدرش یک مشت زن بود مت این را نمی‌دانست وقتی این را فهمید خیلی شوکه شد و از خانه فرار کرد در راه کامیونی حاوی مواد رادیواکتیو داشت پیرمردی را زیر می‌گرفت که مت بلافاصله جان پیرمرد را نجات داد اما مواد رادیو اکتیو روی خودش ریخت و چشمانش کور شد اما به جایش حس‌های دیگهٔ او فوق‌العاده قوی شد به حدی که می‌توانست با صدای قلب افراد بفهمد آنان دروغ می‌گویند یا نه یا می‌توانست از بوی افراد بفهمد آنان کیستند و حس ششم بالایی پیدا کرد یک روز گانگسترها پدرش را به خاطر نبردن در مسابقه به قتل رساندند مت که حالا یک وکیل موفق شده بود به وسیلهٔ نیروهای فراطبیعیش به قهرمانی به اسم دردویل تبدیل شد تا قاتلان پدرش را پیدا کند

دشمنان و یاران

دردویل در داستان‌هایش یافت که سردسته خلافکارهای شهر همان کینگ پین است او بارها کینگ پین را شکست داده اما نتوانسته او را دستگیر کند

دردویل یاران زیادی ندارد اما مهم‌ترین دوست او مرد عنکبوتی استعنکبوت سیاه (به روسی: Чёрная вдова) (ناتالیا «ناتاشا» آلیانونا رومانوا) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک منتشر شده از مارول کامیکس می‌باشد.[۱] این کاراکتر به وسیلهٔ نویسنده/ویراستار استن لی خلق، به وسیلهٔ نوسنده دان ریکو تکمیل و توسط هنرمنددان هک به تصویر کشیده شد. او اولین بار در داستان‌های در حال تعلیق شماره ۵۲ام (مارس ۱۹۶۴) حضور پیدا کرد. وی اولین بار به عنوان یکجاسوس روسی و دشمن مرد آهنی معرفی شد. او بعدها به آمریکا فرار کرد و مأمور سازمان جاسوسی شیلد شده و به تیم انتقام جویان پیوست. وی با این که اغلب با لقب زن افسونگر شناخته می‌شود، در راهنمای خریداران کامیک رتبهٔ سی و یکم را در لیست «۱۰۰ زن جذاب در کامیک» بدست آورده است.

اسکارلت جوهانسون این شخصیت را در فیلم‌های مرد آهنی (۲۰۰۸)، انتقام‌جویان (۲۰۱۲)، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (۲۰۱۵) و انتقام‌جویان: عصر اولتران (۲۰۱۵) بازی کرده است و قرار است در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (۲۰۱۶) هم به ایفای این نقش بپردازد.


بتانی کیب یک شخصیت تخیلی در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ دیوید میشلینیه و باب لیتون خلق شده و درمردآهنی جلد اول شماره‌های ۱۱۷ام (دسامبر ۱۹۷۸) برای اولین بار معرفی شد.

بتا ری بیل (به انگلیسی: Beta Ray Bill)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک مارول کامیکس وجود دارد؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۳۳۷ ثور (Thor) در نوامبر ۱۹۸۳ معرفی شد.


بالدر یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ استن لی و جک کربی خلق شده و درسفر به راز شماره‌های ۸۵ام (اکتبر ۱۹۶۲) معرفی شد. شخصیت بالدر از اله بالدر، خدای اسکاندیناویایی الهام گرفته شده است.


اودین یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ استن لی و جک کربی خلق شده و درسفر به راز شماره‌های ۸۵ام (اکتبر ۱۹۶۲) معرفی شد. شخصیت اودین که پدر ثور و پادشاه قبلی آسگارد می‌باشد از اودین، خدای اسکاندیناویاییالهام گرفته شده است.

سر آنتونی هاپکینز نقش اودین را در فیلم ثور (سال ۲۰۱۱) بازی کرده است


) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست ان نوسنتی و برت بلویس خلق شده و در رمان نگاره‌ای مارول: ناانسان‌ها (۱۹۸۸) معرفی شد.

جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از اهورا در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است.انسان-هیولا (که بار اول ابرهیولا نامید شد) یک شخصیت تخیلی و ابر قهرمانانه در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ استن لی و جک کربی خلق شده و در ثور شماره ۱۳۵ام (اکتبر ۱۹۶۶) برای اولین بار معرفی شد.


الگوئلا (به انگلیسی: El Aguila) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست دیو کاکروم و مری جو دافیخلق شده و در مردقدرت و مشت آهنی شماره ۵۸ام (اوت ۱۹۷۹) معرفی شد.

جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از الگوئلا در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است.

این شخصیت از قهرمان ادبی، زورو، الهام گرفته شده‌است.


الکساندر لوکین یک شخصیت تخیلی در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ اد بروبیکر و استیو اپتینگ خلق شده و در کاپیتان آمریکا (سری پنجم) شمارهٔ اول (۲۰۰۴) برای اولین بار معرف

الکترا ناچویس که اغلب تنها با نام کوچک خود، الکترا، خطاب می‌شود یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک مارول کامیکسمی‌باشد. الکترا یک کونویچی -نینجای تروریست زن - یونانی می‌باشد که دو سای را به عنوان سلاح همیشه همراه خود دارد. وی معشوقهابرقهرمان بی‌باک بود اما طبیعت خشن و زندگی سربازوار، این دو را از هم جدا کرده است.

الکترا توسط فرانک میلر خلق و برای اولین بار در بی‌باک شماره ۱۶۸ام (ژانویه ۱۹۸۱) ظاهر شد. این شخصیت به عنوان یکی از بهترین کارهای فرانک میلر شناخته می‌شود و با وجود این که مارول قول داده بود تا تغییری در این شخصیت بدون اجازهٔ میلر انجام ندهد، دیگر نویسندگان از وی در کتاب‌های زیادی استفاده کردند. برای مثال او به عنوان شخصیتی مکمل کنار ولوورین مردان ایکس قرار گرفت یا در چندین سری و مینی-سری ظاهر شد. وی در راهنمای خریداران کامیک رتبهٔ ۲۲ام را در لیست «۱۰۰ زن جذاب در کامیک» بدست آورده است. به گفتهٔ خود میلر، بدن این شخصیت از بدن لیزا لیون بدن‌ساز الگوبرداری شده است.

الکترا در فیلم‌های سینمایی بی‌باک (سال ۲۰۰۳) و اسپین-آف آن، الکترا (سال ۲۰۰۵)، حضور پیدا کرد و جنیفر گارنر به بازی این نقش‌ها پرداخت.

 اکو (به انگلیسی: Echo) (مایا لوپز) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست دیوید مک و جو کوئسادا خلق شده و در بی‌باک شماره ۹ام (دسامبر ۱۹۹۹) معرفی شد. اکو که مکمل شخصیت بی‌باک است. وی از سرخ‌پوست بوده و از معدود ابرقهرمانانی است که ناشنوایی هستند. زمانی که وی به «اکو» تبدیل می‌شود می‌توان به راحتی و از روی جای دست سفید بر روی صورتش او را شناسایی کرد.

جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از اکو در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است.جادوگر سرخ (به انگلیسی: Scarlet Witch) با نام اصلی واندا ماکسیمُف، یک شخصیت خیالی در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس است. این شخصیت توسط استن لی و جک کربی خلق شده و برای اولین بار در مردان-ایکس شمارهٔ ۴ام (مارس ۱۹۶۴) معرفی شد. وی دختر مگنیتو و زنی کولی به نام ماگدا بود و همچنین خواهر دوقلوی نقره سریع به شمار می‌رود.

جادوگر سرخ، به همراه همسر خود، ویژیو عضو تیم ابر قهرمانی انتقام‌جویان بود. از این شخصیت در چندین محصول مارول از جمله انیمشین، بازی رایانه‌ای و آرکید، سریال تلویزیونی، اسباب بازی و کارت بازی استفاده شده است.

جادوگر سرخ رتبه ۷۹ام را در فهرست «۲۰۰ شخصیت برتر کتاب‌های مصور تاریخ» ویزارد و رتبه ۱۴ام فهرست «۱۰۰ زن جذاب در کمیک» راهنمای خریداران کامیک را بدست آورده است. الیزابت اولسن نقش این شخصیت را در فیلم سینمایی انتقام‌جویان: عصر اولتران (۲۰۱۵) ایفا کرده است و همچنین قرار است در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (۲۰۱۶) این نقش را تکرار کند.


استینگری (والتر نیوول) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ روی توماس و بیل ارورت خلق شده و در قصه‌هایی برای شگفت‌زدگی شماره‌های ۹۵ام (سپتامبر ۱۹۶۷) معرفی شد.


ابهنگامی (آیدن) (به انگلیسی: Anachronism) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست دنیس هوپلس و کو واکر خلق شده و در عرصه انتقام‌جویان شماره اول (دسامبر ۲۰۱۲) معرفی شد.

جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از نابهنگامی در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی وبازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است.بتا ری بیل (به انگلیسی: Beta Ray Bill)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک مارول کامیکس وجود دارد؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۳۳۷ ثور (Thor) در نوامبر ۱۹۸۳ معرفی شد

بالدر یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ استن لی و جک کربی خلق شده و درسفر به راز شماره‌های ۸۵ام (اکتبر ۱۹۶۲) معرفی شد. شخصیت بالدر از اله بالدر، خدای اسکاندیناویایی الهام گرفته شده است.


اودین یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک مارول کامیکس می‌باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ استن لی و جک کربی خلق شده و درسفر به راز شماره‌های ۸۵ام (اکتبر ۱۹۶۲) معرفی شد. شخصیت اودین که پدر ثور و پادشاه قبلی آسگارد می‌باشد از اودین، خدای اسکاندیناویاییالهام گرفته شده است.

سر آنتونی هاپکینز نقش اودین را در فیلم ثور (سال ۲۰۱۱) بازی کرده است


Ajak) یک شخصیت تخیلی و ابرقهرمانانه در کتاب‌های کامیک می‌باشد. این کاراکتر به دست جک کربی خلق شده و درجاودانان شماره ۲ام (اوت ۱۹۷۶) معرفی شد.

جدا از کتاب‌های کامیک، شرکت مارول از اجک در دیگر کالاهای خود از جمله پوشاک، اسباب‌بازی، ورق بازی، انیمیشن‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
مجله اینترنتی سیمرغ شهر اخبار بازیگران بیوگرافی بازیگران اخبارسینمای ایران اخبار سینمای جهان اخبار تلوزیون ایران اخبار تلوزیون جهان اخبار موسیقی ایران اخبار موسیقی جهان


مجله اینترنتی سیمرغ شهر حذف
اخبار روز حذف
اخبارسینما حذف
اخبار موسیقی حذف
اخبارتلویزیون حذف
اخبار فناوری مصالب طنز وسرگرمی حذف
بیو گرافی بازیگران حذف
اخبار داغ سلبریتی های ایرانیx
بیوگرافی بازیگران سینما و تلویزیون ایرانx
فرهنگ وهنر ایران
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان
Designed By Erfan Powered by Bayan