مجله اینترنتی سیمرغ شهر

مجله اینترنتی سیمرغ شهر اولین مجله جامع اینترنتی ایرانی است که که در آن کلیه مطالب مفید برای ایرانیان را پوشش می ده | با همشری شوید

جزییات جدید از پرونده اختلاس کامران نجف زاده و ایمان مرآتی در پرونده املاک نجومی | حاشیه های تلویزیون ایران

  • ۱۵:۵۶


نتیجه تصویری برای کامران نجف زاده
کامران که اختلاس میگرفتی همه عمر              دیدی که چگونه اختلاس کامران گرفت


جزییات جدید از  پرونده ایمان مرآتی و کامران نجف زاده خبرنگاران صداو سیما


در شرایطی که کامران نجف‌زاده، مجری و گزارشگر تلویزیون، اینستاگرام‌اش را پرایوت کرده، روزنامه ایران، رسانه دولت، ادعای دیگری از همکاری‌های دیگر او با شهرداری تهران، در کنار آمدن اسم‌اش در پرونده املاک نجومی، داده است:

 

«چک 72 میلیونی در وجه کامران نجف‌زاده
کامران نجف‌زاده پس از دیپورت شدن از پاریس، کتابی نوشت به نام «خبرنگار ژنرال دوگل» و آن را در بازار عرضه کرد. این کتاب پس از خرید‌های هدف‌دار توسط چند نهاد و مؤسسه، وقتی با بی‌توجهی و بی‌میلی مردم مواجه شد، در انبار‌های توزیع ماند و فروش نرفت. این کتاب که به منظور تبلیغات قبل از فروش به چاپ چندم خود رسیده بود، ضرر و زیان فراوانی را به کامران نجف‌زاده که روی آن سرمایه‌گذاری کرده بود، وارد می‌آورد. در همین گیرودار، این خبرنگار معروف با استفاده از شهرت تلویزیونی خود از طرف مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران دعوت به همکاری در امور فرهنگی شد و نخستین اقدام فرهنگی او هم فروش 12 هزار نسخه‌ از کتاب خود با قیمت 6 هزار تومان به شرکت بهره‌برداری مترو بود. این کتاب فروش نرفته هزینه‌ای بالغ بر 72 میلیون تومان روی دست شرکت بهره‌برداری گذاشت و البته کامران نجف‌زاده را صاحب یک چک روز کرد.
جالب است بدانید قیمت پشت جلد این کتاب 8 هزار تومان بود و اصولاً وقتی کتاب در شمارگان انبوه از نویسنده یا ناشر خریداری می‌شود با کسر 50 درصد حق توزیع در اختیار خریدار قرار می‌گیرد، اما پول بیت‌المال ظاهراً نزد دوستانی که نگران حال بیت‌المال هستند! چندان مهم نیست و نجف‌زاده تنها 25 درصد به شرکت بهره‌برداری مترو تخفیف داد. نکته‌ای که در این میان وجود دارد عدم وجود اطلاعات از سرنوشت این کتاب‌‌های خریداری شده است. شرکت بهره‌برداری مترو نه این کتاب‌‌ها را در ایستگاه‌‌های مترو عرضه کرده و نه حتی به عنوان هدیه و به منظور کار فرهنگی! به مردم تقدیم کرده است.
خبر‌های رسیده به روزنامه ایران حکایت از این دارد که کتاب‌‌های فروش‌نرفته کامران نجف‌زاده در انبار مترو خاک می‌خورند و بلااستفاده افتاده‌اند. شاید گفته شود شرکت مترو در راستای اقدام‌‌های فرهنگی خود اقدام به خرید کتاب کرده و بی‌توجه به زد و بند‌های سیاسی-رسانه‌ای بوده، اما واقعیت این است که شرکت مترو کاملاً هدفمند دست به چنین کاری زده است. اولاً کتاب‌‌های فرهنگی پربار بسیاری در کشور وجود دارند که چون نویسنده آنها مجری و خبرنگار معروف تلویزیون نیستند و خدمات جانبی نمی‌توانند ارائه کنند چاپ آنها به دو هم نمی‌رسد، ثانیاً کتاب «خبرنگار ژنرال دوگل» که آنقدر قابل نبوده حتی یک جلسه نقد کتاب معمولی برای آن برگزار و یا در صفحات کتاب روزنامه‌‌ها و مجلات به آن پرداخته شود، قرار بود چه کارکرد فرهنگی برای مترو و مسافران این وسیله حمل و نقل عمومی داشته باشد؟ کتاب خاطرات یک خبرنگار غیر از این که سرگرم‌کننده باشد چه کارکرد دیگری خواهد داشت؟ آیا غیر از این است که با خرید این کتاب مدیران شرکت بهره‌برداری صاحب یک تریبون در رسانه ملی می‌شدند؟
ساخت تیزر و فیلم‌‌های کوتاه برای مترو
این کتاب و فروش غیرعادی آن اما تنها اقدام متقابل مترو و کامران نجف‌زاده نبود.
او در چند مقطع با قراردادهای کلان اقدام به ساخت تیزرها و برنامه‌های تبلیغاتی برای مترو کرد. کامران نجف‌زاده در ساخت این برنامه‌ها سعی کرد زرنگی به خرج دهد و پشت یکی از همکارانش که وظیفه گویندگی و اجرای نریشن‌ها را بر عهده داشت پنهان شود تا همه‌چیز به نام این همکار نوشته شود اما با یک بررسی خیلی ساده مشخص شد کامران نجف​زاده به عنوان مجری طرح و کارگردان با شرکت‌ بهره‌برداری مترو قرارداد بسته و برای هر برنامه​ای که ساخته، دقیقه‌ای بین 8 تا 12 میلیون تومان دریافت کرده است. این در حالیست که صدا و سیما به بهترین‌ برنامه‌های خود دقیقه‌ای بیش از یک میلیون تومان پرداخت نمی‌کند.
شرکت‌های تبلیغاتی معتبر نیز برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی با این حجم مبالغی به مراتب کمتر از مبلغی که کامران نجف‌زاده دریافت کرده، به عنوان حق‌الزحمه می‌گیرند.لازم است توضیح دهیم که «شرکت بهره‌برداری مترو» یک شرکت یارانه‌ای است که با پرداخت یارانه حمل و نقل از محل هدفمندی یارانه‌ها اداره می‌شود. این شرکت باید یک چهارم بودجه مورد نیاز خود را از محل تبلیغات محیطی مترو، بخش دیگری را از محل فروش بلیت و مابقی را از محل یارانه پرداختی توسط دولت‌ تأمین کند، با این وجود شرکت بهره‌برداری مترو نه‌تنها در بخش جذب تبلیغات دچار مشکل است بلکه هزینه‌های بسیاری را با هدف‌های ویژه صرف تبلیغات خود و مدیر‌انش می‌کند.»

کامران نجف‌زاده، پیش از این گزارش‌ها و موضع‌گیری‌های زیادی، درباره فقرا و کودکان کار و از این قبیل داشته است که یک نمونه‌اش را می‌خوانید:

 «کامران نجف‌زاده» (خبرنگار و مجری) تلویزیون در مراسم اهدای منافع کتاب جدیدش «غار ترسناک اسکلت‌ها» به یک مرکز خیریه گفت: «امیدوارم این کتاب کودکانه به دست بچه‌هایی برسد که دنیای بهتری می‌خواهند».

کامران نجف زاده گفت: وقتی مطمئن شدم یک عضو شورای شهر گفته ماموران شهرداری زن متکدی ای را گرفته اند که بچه ای در بغلش سه روز بوده فوت شده و باز با او گدایی می کرده، شوکه شدم. این درد کمی نیست که عددها می‌گویند «کودکان خیابانی چهل و پنج برابر سایر افراد جامعه به ایدز مبتلا می‌شوند».
نجف‌زاده در پاسخ به خبرنگاری که پرسید «آیا قرار است در تیم منتخب ستارگان برای بازی با پیشکسوتان رئال مادرید به اسپانیا سفر کنید؟!» گفت: «آقای یار یار، رییس باشگاه هنرمندان لطف کردند و حتی اسامی هم رد شد. اما پیغام دادم من نمی‌آیم. من نه هنرمندم و نه فوتبالیست. فوتبال با بزرگان جهان لذت دارد ولی طرحی بهتر از آن دارم. و آن این‌که: «ما خبرنگارها یک قرار مشترک در دروازه غار یا هروی بگذاریم و از نزدیک اوضاع کودکان و کارتن‌خواب‌های آنجا را ببینیم. این از سلفی گرفتن با زیدان مفیدتر است.
کامران نجف زاده متهم اصلی فساد املاک نجومی  شهرداری تهران اینستاگرامش را بست
نجف زاده، خبرنگار صداوسیما، که نامش در لیست فساد املاک نجومی شهرداری تهران وجود دارد از ترس اعتراض مردم ایستاگرامش را بست!
,نجف زاده،اینستاگرام،شهرداری تهران،فساد،املاک نجومی,[categoriy]

نجف زاده،اینستاگرام،شهرداری تهران،فساد،املاک نجومی

آکاایران: کار عجیب کامران نجف زاده در اینستاگرام!

موضوع اقدام شهرداری تهران در واگذاری چند هزار میلیاردی املاک به بعضی مدیران ارشد شهری و برخی اعضای شورای شهر وارد مرحله جدیدی شده است، تا جایی که دیروز بعضی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از لزوم ورود این قوه به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران سخن گفتند.

به گزارش اعتدال به نقل از روزنامه «شهروند»، قاسم میرزایی‌نیکو، عضو کمیسیون شوراها در مجلس، دیروز از آغاز فعالیت گروهی از نمایندگان مجلس برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران خبر داد.

او با اشاره به جمع‌آوری تعدادی امضا از نمایندگان مجلس برای به جریان افتادن تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: «در حال حاضر تذکرهای اولیه درباره سه محور مورد نظر نمایندگان خواستار انجام این تحقیق و تفحص به شهرداری تهران داده شده است و در ادامه قصد داریم با انجام مکاتبات لازم اطلاعات مورد نیاز را درباره تخلف‌های شهرداری تهران از سازمان بازرسی کل کشور دریافت کنیم.»

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «بر این اساس درصورتی که این اطلاعات برای نمایندگان قانع‌کننده نباشد، استیضاح شهرداری تهران رسماً کلید خواهد خورد. صدور مجوزها و پروانه‌های ساخت بی‌حساب و کتاب، یکی از محورهای این تحقیق و تفحص است که در این راستا تنها در یک مورد برای ساخت‌وساز در زمینی پروانه و مجوز صادر شده و این در حالی است که این مسأله به روشنی در تناقض با قوانینی است که درباره جلوگیری از افزایش جمعیت پایتخت در دستور کار داریم.»

میرزایی‌نیکو با اشاره به دیگر محورهای این تحقیق و تفحص گفت: «بحث انتصاب‌های ناصحیح در شهرداری تهران یکی دیگر از محورهای این تحقیق و تفحص است و علاوه بر آن موضوع واگذاری بی‌حساب و کتاب املاک به اعضای شورای شهر نیز از دیگر محورهای تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران است.»

«محمود صادقی»، نماینده مردم تهران هم یکی دیگر از نمایندگانی بود که دیروز در صحن مجلس دراین‌باره واکنش نشان داد. وی گفت که شهرداری تهران، علاوه بر این‌که خود با فسادی سازمان‌یافته مواجه است، با تطمیع برخی سازمان‌ها و نهادها فساد را به مراکز دیگر کشور نیز کشیده است.

او در تذکر شفاهی خود با انتقاد از بی‌توجهی به بخشی از سازمان‌ها به لحاظ حسابرسی مالی ادامه داد: «گزارشی در روزهای گذشته درباره تخلفات گسترده شهرداری تهران، منتسب به سازمان بازرسی کل کشور منتشر شد که درحوزه‌ واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکتی به بعضی افراد و شرکت‌ها مسأله‌دار بود. لذا دراین‌باره از مسئولان سازمان بازرسی می‌خواهم در مورد صحت و سقم این گزارش اعلام‌نظر کنند.»

علاوه‌ براین، درجلسه غیرعلنی دیروز شورای شهر هم بعضی اعضا، با افشای موارد تازه‌ای از این پرونده، خواهان شفاف‌سازی نهادهای نظارتی ازجمله سازمان بازرسی کل کشور در این زمینه شدند. دراین رابطه «محسن سرخو» رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران بعد از جلسه شورا با اشاره به این‌که اعضای شورای شهر باید اموالی را که با تخفیف و تسهیلات زیاد از شهرداری گرفته‌اند؛ پس بدهند، گفت: «برخی هم از این امکانات، با نام دوستان یا اعضای خانواده‌شان استفاده کرده‌اند.»

سرخو درباره گزارش سازمان بازرسی کشور مبنی بر تضییع حقوق عمومی معادل ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرداری تهران به شکل دادن تخفیف‌های کلان به افراد خاص از جمله بعضی اعضای شورای شهر برای خرید خانه، زمین و ویلا گفت: «حتی اگر شهرداری مجوز این کار را داشته باشد، باز هم نباید این اقدام انجام می‌شد، زیرا این ماجرا هم مانند حقوق‌های نجومی است  که  عنوان شد؛ قانونی بوده، اما نباید پرداخت می‌شد.»

وی گفت که جدای از اینها بعضی فهرست‌ها نیز پیش از این تحت عنوان تعاونی مسکن مناطق مختلف یا سازمان‌های مختلف شهرداری وجود داشت که در آن اسم کسانی که هیچ ارتباطی با شهرداری ندارند، مثلا کارکنان و خبرنگاران صداوسیما وجود داشت: «این افراد از سهمیه کارکنان شهرداری استفاده کردند که خلاف مقررات است و نمی‌دانیم درمقابل چه چیزی این املاک دراختیار خبرنگاران صداوسیما قرار گرفته است.»

بر اساس گزارش ایلنا، این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: «باید توجه کنیم که تنها برخی افراد به نام خودشان این امکانات را گرفته‌اند، برخی نیز به نام اعضای خانواده، دوستان و اعضای فامیل این امکانات را دریافت کرده‌اند، این اموال باید برگشت داده شود و همین که یک شخص به نام شخص دیگری اموالی را برای خود گرفته، یعنی به نادرستی کار خود واقف بوده و باید پاسخگو باشد.»

«مجتبی شاکری» رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران هم دیروز و درجلسه غیرعلنی شورای شهر در این رابطه با تأکید بر ضرورت پیگیری موضوع رانت و ویژه‌خواری احتمالی، از انتشار یک گزارش کارشناسی غیرقطعی و ناقص انتقاد کرد و خواستار رسیدگی رئیس قوه‌قضائیه و رئیس سازمان بازرسی به این موضوع شد.

شاکری در ادامه با تأکید بر این‌که همه ما فرزندان انقلاب هستیم و پرچم ساده‌زیستی و انقلابی‌گری را در دست داریم، گفت:   «هیچ‌کس نباید نسبت به تخلفات مالی کوتاه بیاید، این موضوع جناحی نیست و باید نسبت به آن با جدیت مراقبت شود و مسائل مربوط به آن کاملا شفاف شود.»

او با تأکید دوباره مبنی بر این‌که موضوع واگذاری املاک همچون مسأله حقوق‌های نجومی امری جناحی نیست، گفت: «همان‌طور که رهبری درقضیه حقوق‌های نجومی این اقدام را خلاف شرع دانستند و با تأکید بر بازگشت این پرداختی‌ها به بیت‌المال و پیگیری دقیق موضوع توسط قوه‌قضائیه، خواستار برکناری مدیران متخلف شدند، درموضوع واگذاری املاک شهرداری هم باید رسیدگی کامل و دقیق صورت گیرد اما انتشار گزارش نیمه‌کاره و غیرقطعی کار درستی نیست.»

این عضو شورای شهر تهران خواستار تشکیل کارگروهی در شورای شهر یا مأمورکردن کمیسیون حقوقی و نظارت برای رسیدگی فوری به این موضوع و شفاف‌سازی ابعاد مختلف واگذاری‌های املاک توسط شهرداری شد: «این ماجرای شتری است که ممکن است بدخواهان مقابل در هرخانه‌ای بخوابانند و به‌عنوان تهدید اشخاص حقیقی و حقوقی مطرح کنند،‌ بنابراین پیگیری فوری موضوع، ضروری است.»

چمران: اگر علیه هم حرف بزنیم، مطمئن باشید همه بازنده خواهیم بود

غیر از شاکری برخی دیگر از اعضای شورای شهر نیز درجلسه دیروز به این موضوع پرداختند. «محمدمهدی تندگویان» دراین جلسه از لزوم کنترل سایت‌های خبری صحبت کرد که رئیس شورا در پاسخ به او گفت: «همین الان برای من پیامکی آمد مبنی بر این‌که تندگویان گفته است؛ چمران گزارش سازمان بازرسی را به اعضای شورا نداده است. حال من نمی‌دانم این سخن گفته شده یا نه ولی این را بدانید که ما اعضای شورا یک آبروی مشترک داریم و مردم همه ما را یک مجموعه می‌دانند، اگر خوب کار کنیم، دعاگو خواهند بود و اگر بد کار کنیم، نسبت به شوراها بدبین می‌شوند.»

مهدی چمران ادامه داد: «تجربه شورای اول را فراموش نکنید که موجب شد مردم به شوراها بدبین باشند. اگر علیه هم حرف بزنیم، مطمئن باشید که همه بازنده خواهیم بود.»

رحمت‌الله حافظی، عضو دیگر شورا هم درباره سوءاستفاده و انحرافات درون مجموعه شهرداری تهران گفت: «این انحرافات را چند ماه پیش در قالب گزارشی به سازمان بازرسی ارسال کرده بودم و منتظر نتیجه بررسی کارشناسی سازمان هستم.»

مرتضی طلایی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم دیروز نسبت به این ماجرا واکنش نشان داد. وی گفت: این بد است که امروز خود شورای شهر در مظان اتهام قرار گرفته است:   «انتظار شورای شهر براین است؛ نخستین کسی که دراین خصوص موضع می‌گیرد، سازمان بازرسی باشد. رسیدگی به تخلفات ضروری است و تخلف، تخلف است و رانت‌خواری، رانت‌خواری است. هرکجا ذره‌ای از قانون تخطی شده است، نباید مباشات درخصوص آن صورت گیرد.»

وی ادامه داد: «هم‌اکنون شائبه جهت‌گیری‌های سیاسی مطرح شده است و درفضای عمومی برخی از سایت‌ها را منتسب به اعضای شورای شهر می‌دانند. هم‌اکنون سازمان بازرسی در جاهای مختلفی مستقر است، آیا این موضوع نشان‌دهنده تخلف است؟‍! کشاندن دعواهای سیاسی به این سطح افکار عمومی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و کسانی که این اطلاعات را منتشر می‌کنند، نشان می‌دهند که نه سازمان بازرسی را می‌شناسند و نه به مسائل و قوانین اشراف دارند.»

نایب‌ ئیس شورای شهر تهران ادامه داد: «مطرح کردن واژه املاک نجومی پس از حقوق‌های نجومی نشان می‌دهد که جریانی سیاسی آن را هدایت می‌کند.»

طلایی گفت: «انتظار بر این است که با فیش‌های نجومی برخورد شده و با تخلفات در شهرداری نیز به همان‌گونه برخورد شود اما بازی کردن با حیثیت شورای شهر وضعیتی را ایجاد می‌کند که دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.»امین
همه بالاخره یه روزی خود واقعی شان را نشان میدهند ، وقتی که پول هم وسط باشه !!
این هم یکی مثله بقیه بود همه اون جنجالگری ها و خبرسازی ها برای معروف شدن و رابطه با ادمهای مهم و همچین روزهایی بود ، با همان کارها به اروپا و امریکا رفت و حالا هم که برای پولهای بی صاحب ایران همه دارند نقشه میکشند !!

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
مجله اینترنتی سیمرغ شهر اخبار بازیگران بیوگرافی بازیگران اخبارسینمای ایران اخبار سینمای جهان اخبار تلوزیون ایران اخبار تلوزیون جهان اخبار موسیقی ایران اخبار موسیقی جهان


مجله اینترنتی سیمرغ شهر حذف
اخبار روز حذف
اخبارسینما حذف
اخبار موسیقی حذف
اخبارتلویزیون حذف
اخبار فناوری مصالب طنز وسرگرمی حذف
بیو گرافی بازیگران حذف
اخبار داغ سلبریتی های ایرانیx
بیوگرافی بازیگران سینما و تلویزیون ایرانx
فرهنگ وهنر ایران
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان
Designed By Erfan Powered by Bayan