مجله اینترنتی سیمرغ شهر

مجله اینترنتی سیمرغ شهر اولین مجله جامع اینترنتی ایرانی است که که در آن کلیه مطالب مفید برای ایرانیان را پوشش می ده | با همشری شوید

امام حسین (ع) هم فحش می داد | توهین وقیحانه حاج منصور ارضی در برنامه زنده تلویزیون

  • ۱۶:۵۰
فیلم توهین مداحی که در تلویزیون گفت امام حسین هم فحش می داد


 توهین مداحی که در تلویزیون گفت امام حسین هم فحش می داد


دانلود فیلم توهین مداح معروف کشور که در تلویزیون گفت امام حسین (ع) هم فحش می داد باعث واکنش هایی شده است که آیت‌ الله سید عباس حسینی قائم‌ مقامی یک استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به اظهارات توهین‌ آمیز یک مداح مشهور که شب گذشته از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، آیت‌ الله سید عباس حسینی قائم‌ مقامی گفت: قطعه فیلمی از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد که باید به آن گریست. در این فیلم ساحت اهل بیت توسط یک مداح که بیش از ۴۰ سال است می‌ شناسمش مورد جسارت قرار گرفت. این بنده خدا فردی متدین و سرشناس و خالص است و خیلی از حرف‌ هایی که به وی نسبت می‌ دهند به او نمی‌ چسبد اما به مفهوم واقعی کلمه، بی‌ سواد است.در این فیلم مصاحبه‌ گر به وی می‌ گوید گاهی شما در جلسات خود انتقاد می‌ کنید، که وی پاسخ می‌ دهد بله، بعد از او می‌ پرسد شما در جلسات خود فحش هم می‌ دهید؟ این مداح بی‌ سواد جواب می‌ دهد بله خود امام حسین (ع) هم فحش می‌ داد.این سخن در ایام ماتم و سوگواری اباعبدالله بیان شد آیا مراجع و مدعیان دینداری این فیلم را ندیدند؟ چرا هیچ واکنشی از خود نشان ندادند؟ آیا حاج اکبر ناظم و حاج مرشد و آقای شجاعی اینگونه بودند؟ به کجا می‌ رویم؟ چرا از هیچ‌ جا صدایی بلند نشد؟

وی ادامه داد: آیا اباعبدالله ناسزا می‌ گفت و فحش می‌ داد و حُر فرمانده لشکر یزید ناسزا نمی‌ گفت؟ این تناقض چطور قابل توجیه است؟ حر چون در برابر امام ادب کرد اهل نجات شد و ارتقاء پیدا کرد؛ آن وقت امام حسین (ع) ناسزا می‌ گفت؟ تصور این حرف هم سخت و شرم‌ آور است. اگر بنده و امثال بنده نسبت به این توهین واکنش نشان ندهیم و اعتراض نکنیم لباسمان را باید آتش زد و امام زمان (عج) این کار را می‌ کنند و با هیچ فردی مدعی هم شوخی ندارند.مطالب مرتبط با موضوع

هفته نامه حاشیه: معمولا شایعات زیادی پشت سر مداح ها است. اینکه درآمدشان از مداحی کردن آنقدرها هست که برای کسب درآمد نیازی به کاری غیر از مداحی ندارند. قضاوتی که نه می توان آن را تایید کرد و نه تکذیب. اگر برخی مداحان دریافت وجوه سنگین برای روضه خوانی و مداحی را رد نمی کنند در عوض نمونه های زیادی در سراسر کشور وجود داردند که به این کار عشق دارند و برایشان اصل نوکری مهم است به هر حال. مداح ها، جدای از وقتی که برای مجالس شان می گذارند، خارج از فضای حسینیه و هیئت، هر کدام برای خودشان کسب و کار دارند، کسب و کارهایی که در این گزارش به آنها پرداخته ایم.

1- منصور ارضی

مشغول چه کاری است: در بازار پارچه فروش ها حجره دارد

منصور ارضی که سال ها است بسیاری از عزاداران با صدای او عجین شده اند علاوه بر اینکه مداح و روضه خوان صنف لباس فروش هاست، در کسب و کار هم اهل همین صنف است. در بازار پارچه فروش ها حجره دارد و اینطور که شنیده می شود، ابوالفضل بختیاری (داماش) که او هم از مداحان کشور است، علاوه بر کارهای خودش، کمک دست پدرزن در این کار هم هست.

,مداحان معروف چه کاره اند؟ مداحان معروف,منصور ارضی,سعید حدادیان,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها

مداحان معروف چه کاره اند؟ مداحان معروف,منصور ارضی,سعید حدادیان,محمود کریمیمنصور ارضی بی تردید سیاسی ترین مداح کشور است و پامنبری هایش کمتر جلسه ای را به خاطر دارند که «حاجی» وسط روضه، گریزی هم به اتفاقات سیاسی کشور نزده باشد. اظهارات تند او علیه دولت خاتمی در طول هشت سال دولت اصلاحات، حمله به قالیباف و تشبیه او به عمر سعد، حملات تند او به اطرافیان محمود احمدی نژاد، طلب مرگ برای چهره های سیاسی (که اجالتا هاشمی رفسنجانی آخرین شان بوده) از جمله اظهارات جنجال برانگیز این مداح سرشناس کشور در طول سال های روضه خوانی اش بوده است.

2- سعید حدادیان

مشغول چه کاری است: در دانشگاه مشغول است

سیاسی ترین مداح کشور (طبعا پس از منصور ارضی) در یکی از سیاسی ترین دانشگاه های کشور مشغول به کار است. سعید حدادیان که به اظهارنظرهای بعضا تند و سیاسی در جلسات روضه خوانی اش شهره است، خارج از حسینه و هیئت، در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران کار می کند و البته در همین دانشگاه هم برخی دروس مرتبط با معارف را تدریس می کند.

,مداحان معروف چه کاره اند؟ مداحان معروف,منصور ارضی,سعید حدادیان,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


حدادیان معمولا به خاطر اظهارنظرهای خاص خود پای ثابت رسانه های سیاسی است و در دولت محمود احمدی نژاد و با شکایت رحیم مشایی و دولت دهم، پایش به دادگاه هم باز شد. دولتی که البته از اظهارنظرها و موضع گیری های سیاسی مداح ها به ویژه سعید حدادیان و منصور ارضی بیشترین استفاده را در ایام انتخابات برد و نهایتا کارشان به جایی رسید که این مداح، مشایی را عورت احمدی نژاد توصیف کرد.

3- محمود کریمی

مشغول چه کاری است: سفال و بازار سنگ

چهره شماره یک این روزهای هیئت های مذهبی، یکی از چهره های بازار سنگ هم هست. محمود کریمی که خودش می گوید «از خردسالی روی پای مرحوم کافی نشسته و روضه خوانده» در هیئت محمد طاهری و در کنار این مداح مشهور تهران معروف شد.

اولین مداحی ها با سبک «دو نفره» را هم تقریبا همین دو مداح در یکی از مجالس محمد طاهری باب کردند، سبکی که حالا اکثر جلسات مذهبی را درنوردیده و بچه هیئتی ها و البته آنهایی که شاید فقط محرم ها پایشان به هیئت ها باز می شود با مدل های دیگرش کمتر حال می کنند، سبک و سیاق دو نفره ای که بعدها توسط دیگر مداحان نوظهور تقلید شد و نهایتا «حوسین حوسین» معروف (حسین حسین سابق!) را به وجود آورد، رویه ای که انتقادب رخی مراجع تقلید را هم به دنبال داشته است.

,مداحان معروف چه کاره اند؟ مداحان معروف,منصور ارضی,سعید حدادیان,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


از اینها که بگذریم، کریمی گویا در بازار سنگ مشغولیت دارد و خودش هم گفته «در کار سفال هستم، تولید سفال و آجر». محمود کریمی پیش از اینکه در مداحی چهره شود، بنایی و نجاری و کارگری را هم تجربه کرده است.

حالا اما «حاج محمود» در میان جوانان زیادی محبوب است و چهره های سرشناس سیاسی هم پامنبری هایش هستند. او نیز از بزرگانی است که کسب درآمد مداحان از مداحی را شایعه محض می داند.

4- عبدالرضا هلالی

مشغول چه کاری است: تجارت چوب

از وقتی که رضا هلالی شیوه ای جدید در سینه زنی را باب کرد و حاج منصور ارضی از او تعریف کرد شاید ده سالی می گذرد. رضا هلالی از پرحاشیه ترین مداحان است و البته بخشی از حاشیه هایش را باید پای خصلت های «مردم و جماعتی» نوشت که از سرک کشیدن به زندگی خصوصی خلق الله لذت می برند که گویی این کار، کسب و کارشان است. فرقی هم نمی کند طرف بازیگر سینما و تلویزیون باشد یا خواننده و مداح.

,مداحان معروف چه کاره اند؟ مداحان معروف,منصور ارضی,سعید حدادیان,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


هلالی هم چند سال پیش، چوب همین جماعت را خورد و آنچه در حریم خصوصی اش گذشته بود، سر از یک گوشی موبایل و نهایتا شبکه بلوتوث درآورد. هلالی که رشته حقوق را در مقطع کاردانی دنبال می کرد مثل بسیاری از هم صنفانش در عرصه مداحی، درس را نیمه تمام گذاشت و بیشتر وقتش را به مداحی اختصاص داد. بعدها و با چهره شدن در این عرصه، کمی اوضاعش بهتر شدو حالا هم در حوالی میدان گمرک به تجارت چوب در حجره شخصی اش مشغول است. گویا در این تجارت با حیدر توکل از دیگر مداحان تهران شریک است و با هم در کار خرید و فروش چوب مشغول هستند.

5- جواد مقدم

مشغول چه کاری است: تذهیب

جواد مقدم از نسل جدید مداحانی است که به خاطر استفاده از سبک و خواندن آهنگ هایی عجیب و غریب به سرعت چهره شد. وقتی می گوییم «آهنگ های عجیب و غریب» درباره زمانی صحبت می کنیم که گوش خلق الله به این مدل خواندن های امروزی عادت نکرده بود و حساسیتش به چنین بدعت هایی را از دست نداده بود.

آهنگ ها و سبک هایی که باعث شد پای «بزرگترها» و به قول قدیمی ها «پیرغلامان» از هیئت ها بریده شود و جای آنها را جوانانی پر کنند که با سبک های «پاپ گونه» بیشتر حال می کنند و در تمام طول عزاداری و سینه زنی لحظه ای هم یک جا بند نمی شوند و دائم هروله می کنند.

,مداحان معروف چه کاره اند؟ مداحان معروف,منصور ارضی,سعید حدادیان,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


جواد مقدم که برخی طرفدارانش او را مداح – هنرمند توصیف می کنند، خارج از هیئت هم به کار هنر مشغول است. او از معدود مداحان تحصیلکرده است و در دانشگاه آزاد، «هنر» خوانده. الان هم به کار تهذیب مشغول است و کارگاهی هم برای همین کار دارد. مقدم گاهی اوقات، کارهای تهذیبش را در برخی نمایشگاه ها به نمایش می گذارد و در کسب و کار با محصولات هنری اش هم مثل مداحی اش جدی است.

6- حسین سازور

مشغول چه کاری است: ساخت و ساز

حسین سازور از شاگردان منصور ارضی و از مداحان قدیمی کشور است. محمود کریمی، دیگر مداح سرشناس کشور در یکی از مصاحبه هایش در پاسخ به شایعه دریافت مبالغ نجومی از سوی برخی مداحان سرشناس، این موضوعرا شایعه خواندو گفت هر کدام از مداح ها برای خودشان کسب و کار دارند. او برای مثال به محمد طاهری اشاره کرد که دفتر فرهنگی دارد و البته از حسین سازور هم نام برد و گفت در کار «ساخت و ساز» است.

,مداحان معروف چه کاره اند؟ مداحان معروف,منصور ارضی,سعید حدادیان,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه ها


مجاهد دریایی
سلام دوستان اگر فیلم این مصاحبه رو ببینین اصلا این حرفها بی معنی است. من هم اولش این فکر رو کردم که این حرفی که گفته شد خیلی زشته راجع به امام حسین علیه السلام کسی اینجور حرف بزنه. ولی اصلا این حرف نبوده.حق جو و حق طلب باشیم
تیرداد مهراد
متاسفانه برخی مداخها بدلیل ایتکه کنترل احساس عوام وخواص را درزمان مداحی بدست میگیرند وآنهانیز به مناسبت مصیبت واردشده به اهل بیت دچار انقلاب روحی شده واشکی میریزند این موضوع حس غرور وکبر اکثرمداحان را برانگیخته وامر بر خودشان متشبه میگردد وحس خود برتربینی چنان در آنها تقویت میگردد که بخود اجازه میدهند خط قرمز هارا در نوردیده وبدون در نظرگرفتن جایگاه واندازه خود، مقام ومعصومیت ائمه را نیزهدف قرار داده واگر خود به مناسیتی فحاشی نموده اند بخود اجازه دهند که بدون دردست داشتن سند ومدرک تاریخی معتبربه شیوه همذات پنداری نعوذبالله این عمل را به نوامیس الهی مانند حضرت سیدالشهدا نیز نسبت دهند وآسوده خاطرباشند که هیچ مرجعی جرئت بازخواست آنهارا نداشته واگر به فرض محال احدی جسارت اعتراض یاشکایت داشته باشد حکم تبرئه!یا جریمه ای نقدی سبک!!برای خالی نبودن عریضه !!از جانب دستگاه قضائی ازسوی قضاتی عافیت طلب ونچندان دلسوزبه حال قوه متبوعه واخلاق جامعه در انتظارشان میباشد.بیادبیاوریم دومداح مشهور م-ا وس-ح در دولت قبلی هم توهینهای رکیک به رئیس جمهوروقت ومقامات رسمی وابسته به ایشان نمودند وحتی م-ا ترور وپرداخت دیه را به آدمکشان اجاره ای!!وعده داد وعلیرغم شکایت دستگاه اجرائی وعلیرغم هنجاروساختارشکتی قانونی حکم تبرئه!!؟تیز از جانب قاضی شجاعی!!!دریافت کرد در حال حاضر نیز آقایان معارضی نداشته وگوشها بس سنگین شده است.....وهوا بس ناجوانمردانه سرداست.......
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
مجله اینترنتی سیمرغ شهر اخبار بازیگران بیوگرافی بازیگران اخبارسینمای ایران اخبار سینمای جهان اخبار تلوزیون ایران اخبار تلوزیون جهان اخبار موسیقی ایران اخبار موسیقی جهان


مجله اینترنتی سیمرغ شهر حذف
اخبار روز حذف
اخبارسینما حذف
اخبار موسیقی حذف
اخبارتلویزیون حذف
اخبار فناوری مصالب طنز وسرگرمی حذف
بیو گرافی بازیگران حذف
اخبار داغ سلبریتی های ایرانیx
بیوگرافی بازیگران سینما و تلویزیون ایرانx
فرهنگ وهنر ایران
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان
Designed By Erfan Powered by Bayan