مجله اینترنتی سیمرغ شهر

مجله اینترنتی سیمرغ شهر اولین مجله جامع اینترنتی ایرانی است که که در آن کلیه مطالب مفید برای ایرانیان را پوشش می ده | با همشری شوید

توهین بی شرمانه علی مطهری به امام رضا (ع) | شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می نشست

  • ۱۵:۲۸
 
 
خبرگزاری دانشجو نوشت: علی مطهری روز دوشنبه به دعوت، مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان پا در سالن امیر کبیر این دانشگاه نهاده بود و در خصوص تحقق آرمان های انقلاب، خاصه در زمینه عدالت و آزادی ایراد سخن نکرد.
 
در ابتدای این مراسم دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان؛ مهسا تاجیک در خصوص فعالیت های مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه ارائه گزارش کرد.
 
در بین ارائه گزارش عملکرد انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان توسط مهسا تاجیک اشعار سیاسی نیز به گوش می رسید؛ البته این اولین بار نیست که اعضای مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان در ارئه گزارشات خود از اشعار سیاسی و کلیپ های سیاسی از سران فتنه استفاده می کردند.
 
همزمان با آغاز مراسم و سخنرانی مهسا تاجیک، دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان جمعیت دانشجویی نزدیک به 200 الی 300 نفره در سالن تجمعات دانشگاه سمنان مستقر بودند.
 
پس از پایان صحبت های مهسا تاجیک کلیپی از سخنرانی رئیس دولت اصلاحات نیز که در خصوص آزادی و دین به صحبت پرداخته بود و با اعتراضات گوناگونی نیز همراه شده بود، اکران شد. همان سخنرانی که در مقابل آزادی، دین باید محدود گردد در سالن اجتماعات امیر کبیر به روی صحنه گذاشته شد.
 
در ادامه این برنامه ها نیر کلیپی جنجالی از مناظره احمدی نژاد و موسوی بر روی صحنه رفت که تعجب همگان را نیز در پی داشت و سوت و دست جمع دیگری از دانشجویان را نیز با خود همراه کرد. همچنین در ادامه نیز سخنانی چند از صحبت های حنجالی روحانی در خصوص آزادی و محدود کردن قوه قضائیه و عدم دخالت در امورات شخصی مردم نیز پخش شد.
 
قبل از سخنرانی علی مطهری مستندی در رابطه با موضوع جلسه یعنی تحقق آرمان های انقلاب خاصه در زمینه عدالت و آزادی به روی صحنه رفت تا حاضرین در ابتدای صحبت های علی مطهری به تماشای این مستند بنشینند.
 
علی مطهری در ابتدای صحبت های خود در خصوص آرمان های انقلاب گفت: آرمان های انقلاب تنها وابسته به عدالت و آزادی نیست؛ بلکه آرمان های انقلاب بسیار گسترده تر است و باید نسبت به آن ها نیز آگاه باشیم  و  باید روی آن ها نیز حرف زد و تمرکز کرد. در کنار عدالت و آزادی موضوع استقلال نیز مطرح می باشد. استقلال بسیار اهمیت دارد. استقلال چه سیاسی باشد چه فرهنگی باید روی آن هم حرف زد.
 
وی همجنین ادامه داد: ما برای اینکه بدانیم چقدر توانسته ایم به آرمان های انقلاب جامه عمل بپوشانیم و متوجه شویم که آیا آرمان های انقلاب در جامعه محقق گشته است باید راه طی شده انقلاب را  مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که چقدر در مسیر انقلاب قرار گرفته ایم. باید با بررسی این راه ببینیم که آیا توانسته ایم به آرمان ها انقلاب نزدیک شویم یا از آرمان های انقلاب دور شده ایم و از آن ها دور هستیم.
 
این نماینده مجلس گفت: ما در خصوص عدالت اجتماعی و همچنین عدالت در جامعه قبل از اینکه دین و شرع برای ما حدودی را مشخص کنند باید برای انسان ها احترام قائل شویم. عدالت برای انسان به عنوان یک ارزش محسوب می شود. همه چیز باید بین مردم به عدالت و مساوت تقسیم شود این از صدر اسلام بوده است و باید ادامه پیدا کند. متاسفانه وجود نظام سرمایه داری این عدالت را محو کرده است. متاسفانه شکاف های طبقاتی در دنیای سرمایه داری پیدا شده است. باید همه چیز بین افراد مساوی باشد به مانند یک مسابقه که شرایط برا هر دو طرف مساوی است. این موضوعات در خصوص عدالت از منظر حضرت علی(ع) نیز پر اهمیت بوده است.
 
مطهری همچنین افزود: هر مکتبی که به ایدئولوژی خود ایمان و اعتقاد دارد ناچار، طرفدار آزادی اندیشه و تفکر است و هر مکتبی که ایمان و اعتقادی به خود ندارد جلوی آزادی تفکر و اندیشه را می گیرد و شرط آزادی تفکر، جلوگیری از دوروغ و نقاق می باشد.
 
وی همچنین در خصوص مباحث مالی در کشور و ایجاد برخی از موسساتی که در کشور به وجود آمده اند نیز اشاره کرد و گفت: برخی از موسسات به مانند ثامن‌الحجج یک تعاونی بوده و این تعاونی کار خود را از سبزوار آغاز نموده است. مدیر این تعاونی که آدم زیرک و زرنگی نیز می باشد داماد امام جمعه بوده است. رفته رفته به واسطه این ارتباط و اسم مقدسی که بر روی این تعاونی قرار داشته و مردم به گمان اینکه این تعاونی وابسته به آستان قدس رضوی است، در آن سرمایه گذاری کرده و این تعاونی گسترش پیدا می کند و در مقابل این فرد ارتباط خود را نیز با برخی از سرداران و ارگان های نظامی و برخی از وزرا افزایش می دهد و بعد آنجایی که باید نظارت کنند بر روی این موسسات متاسفانه غافل هستند و مردم متاسفانه گول تبلیغاتش را می خورند و متاسفانه سهام مردم را از بین می برند و برای مردم مشکل ساز می شود و وقتی دنبال این موضوعات را می گیریم متوجه می شویم که به امام جمعه و ارگان های نظامی و.... وصل خواهد شد!
 
این نماینده مجلس ادامه داد: مشکل کشور ما این است که ما در کشور با رودربایستی هایی مواجه هستیم که باید برای در نظر گرفتن حق مردم این موضوعات را کنار بگذاریم. در موضوع عدالت نباید، عدالت فدای مصالح شود ما باید این موضوع را همیشه به یاد داشته باشیم.
 
مطهری همچنین در خصوص مباحث مالی در کشور ادامه داد: در خصوص مباحث مالی بی انضباطی مالی در کشور به وجود آمده است و برخی از دستگاه ها به وظایف خود عمل نکردند و برخی از نهادها و سازمان ها تعلیق شدند. البته باید در نظر داشت که همه موضوعاتی که مطرح می شود به معنای اختلاس و خوردن و بردن نیست و باید قوه قضائیه این پول ها را برگرداند. اینکه این جسارت ها از کجا پیدا می شود جای سئوال است.
 
وی گفت: متاسفانه برخی از جایگاه خود سوء استفاده می کنند و به آشنایان فضل و بخشش می کنند. دستگاه های نظارتی و قوه قضائیه باید این موضوعات مورد بررسی قرار دهد. متاسفانه در کشور، گستاخانه این اتفاقات رخ می دهد و تکرار هم می شود. خوشبختانه در دولت در حال حاضر این موضوعات در حال جمع شدن است. شما باید آگاه باشید و بدانید بخشی از این موضوعات را سیاسی کرده اند به مانند رو نمایی از فیش های نجومی و...  تا با این حرکات دولت را بکوبانند. مطمئن باشید که این موضوعات و سر وصدا ها بیش از حد است و اینگونه نبوده است.
 
نایب رئیس مجلس شورا اسلامی همچنین در خصوص حصر و آزادی سران فتنه نیز مطرح کرد: آزادی اقسام مختلفی دارد. آزادی تفکر و آزادی بیان و... . آزادی یعنی نبودن مانع در راه کشف استعداد های موجود در جامعه این یعنی آزادی و ما نباید مانع از آزادی کسی در جامعه شویم. ما باید اجازه رشد را در جامعه با دادن آزادی به افراد مختلف دهیم .مردم باید خود انتخاب کنند. شما در خصوص آزادی در تاریخ صدر اسلام مطالعه کنید و ببینید که پیامبر چگونه با آنها برخورد می کردند و هیچ کس متعرض به آنها نمی شد. اگر در آن زمان قرار بود در مقابل مخالفین بیستند و بگیرند و ببندند امروز اثری از اسلام باقی نمی ماند. لذا شهید مطهری خطر تند روی ها در انقلاب را احساس می کردند و مطرح کردند که من به جوانان و طرفداران اسلام هشدار می دهم که گمان نکنند که حفظ و نجات اسلام با سلب آزادی بیان محقق می‌شود و برخی از جوانان خیال نکنند روشن ماندن چراغ اسلام این است که نگذاریم دیگران حرفهایشان را بزنند نه بگذارید حرفهایشان را بزنند و نگذارید که خیانت کنند از اسلام فقط از طریق منطق می شود حمایت کرد.
 
وی ادامه داد: ادامه حصر به صلاح کشور نیست و خلاف قانون اساسی کشور است و اگر اتفاقی بیفتد مشکلاتی را برای کشور به وجود خواهد آورد. این افرادی که در حصر به سر می برند، اگر خطایی کردند باید از طریق مجاری قانونی محاکمه شوند، بگذاریم بیایند جوابی بدهند. به جز این افراد برخی نظیر رئیس جمهور سابق، شوراء نگهبان و...  در این موضوعات نقش داشته اند و این افراد نیز که در حصر به سر می برند نیز دچار خطا شده اند. متاسفانه در حال حاضر این افراد شش سال در حصر هستند و این حصر شوخی نیست و تازه یکسال است که اجازه دیدن تلویزیون و مطالعه به افراد داده شده است و ما باید این موضوع را خاتمه بخشیم  و حصر را تمام کنیم و برنامه های این افراد را ببینیم چه هست.با توجه به نامه های که به دست ما از این عزیزان رسیده است، گفته اند که  ما نظام را دوست داریم و می خوایم به دولت کمک کنیم و موضوعات دیگری که بیان کرده اند. متاسفانه یک نگاه غلط وجود دارد که می گوید کشور را متضرر خواهند کرد و خطر آفرین خواهند بود. برخی هم معتقدند نظر رهبری در این موضوع بر ادامه حصر است و  بنابراین هیچ کس اقدامی نمی کند.
 
علی مطهری همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص انتخابات نیز عنوان کرد: رهبری در انتخابات از هیچ کس حمایت نخواهند کرد و ایشان فقط چارچوب‌ها  را مشخص می کنند. در انتخابات نباید رهبری را وارد کنیم. رهبری در انتخاب ها هر نظری داشته باشند از طریق شورای نگهبان مطرح می شود و حق ایشان است ؛ اگر ما جوی را به راه بیندازیم و بگوئیم این نظر رهبری است و از این فضا استفاده کنیم، باعث تنش و درگیری در کشور خواهد شد.
 
وی همچنین در خصوص حقوق اقوام و اقلیت ها در مجلس نیز گفت: این حقوق ها باید رعایت شود و تشکیل فراکسیون آذری زبان ها و کرد زبان ها شکل خوبی ندارد و نباید اینگونه شود. ایجاد این فراکسیون ها در مجلس مانع از اتحاد می شود و این موضوع به صلاح کشور و مصالح نظام نیست و بهتر است اتحاد در کشور وجود داشته باشد.
 
مطهری همچنین در خصوص لغو کنسرت ها در مشهد نیز گفت: در هر حال نباید در برخی از موضوعات افراط و تفریط شود. شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست. برخی می گویند حریم امام رضا(ع) را حفظ نمی کنید که این موضوعات نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.
مطالب مرتبط با موضوع    
مطهری در دانشگاه سمنان گفت: اگر در مشهد کنسرتی باشد که در آن اشعار حافظ بخوانند، امام رضا(ع) هم بود شاید در چنین کنسرتی شرکت می‌کرد .

واکنش به صحبتهای مطهری

seemorgh-11-05_13-07-58_copy.jpg

بنری برای واکنش به صحبتهای مطهری درباره کنسرت و امام رضا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
مجله اینترنتی سیمرغ شهر اخبار بازیگران بیوگرافی بازیگران اخبارسینمای ایران اخبار سینمای جهان اخبار تلوزیون ایران اخبار تلوزیون جهان اخبار موسیقی ایران اخبار موسیقی جهان


مجله اینترنتی سیمرغ شهر حذف
اخبار روز حذف
اخبارسینما حذف
اخبار موسیقی حذف
اخبارتلویزیون حذف
اخبار فناوری مصالب طنز وسرگرمی حذف
بیو گرافی بازیگران حذف
اخبار داغ سلبریتی های ایرانیx
بیوگرافی بازیگران سینما و تلویزیون ایرانx
فرهنگ وهنر ایران
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان
Designed By Erfan Powered by Bayan