مجله اینترنتی سیمرغ شهر

مجله اینترنتی سیمرغ شهر اولین مجله جامع اینترنتی ایرانی است که که در آن کلیه مطالب مفید برای ایرانیان را پوشش می ده | با همشری شوید

مشخصات کامل و تصاویر کلاهبرداران چیتگر

  • ۱۷:۵۴
اظهارات مالباخته :
 
مالباخته پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت :"چندی پیش جهت خرید یک دستگاه خودرو سواری ، ازطریق آگهی روزنامه ی ... با یک شماره تماس درج شده در قسمت نیازمندی ها – بخش فروش خودرو تماس گرفتم . به نظر می رسید فروشنده ی خودرو قیمتی مناسب را برای فروش خودرو اعلام کرده ؛ بلافاصله با شماره تماس فروشنده تماس گرفتم ؛ فروشنده مدعی بود که خودرو از لحاط بدنه و موتوری فاقد هرگونه مشکل فنی و یا سابقه تصادف است و صرفا به دلیل نیاز مالی قصد فروش آنرا دارد ؛ نهایتا پس از توافق اولیه بر سر قیمت خودرو ، با یکدیگر جهت بازدید خودرو در منطقه یافت آباد قرار ملاقات گذاشتیم " .
 
مالباخته به کارآگاهان گفت:در محل قرار ملاقات پیش بینی شده در کنار خیابان !!!! واقع در منطقه یافت آباد ، مردی حدودا 50 ساله با یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 در محل قرار حاضر شد ؛ این شخص مدعی شد که خودروی فروشی کاملا سالم است و آنرا به تازگی ز کارخانه خریداری کرده و هیچگونه نقص فنی و یا بدنه ندارد ؛ در همین زمان چند غریبه با مداخله در امر فروش خودرو ، به فروشنده پیشنهاد دادند تا خودرو را به قیمتی بالاتر از او خریداری کنند و زمانیکه از سوی خریدار به آنها اعلام شد که ایشان با بنده جهت فروش خودرو به توافق رسیده به سراغ من آمده و پیشنهاد دادند که در ازای دریافت مبلغی از سوی آنها ، بنده از خرید خودرو منصرف شده تا آنها بتوانند خودرو را خریداری نمایند " .
 
کلاهبرداران چیتگر
 
مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت :با توجه به اصرار این افراد جهت خرید خودرو و به تصور اینکه در حال از دست دادن فرصت خرید یک دستگاه خودرو سواری صفر آنهم با قیمتی بسیار مناسب هستم ، بلافاصله از فروشنده درخواست کردم تا فروش خودرو را قطعی نماید و حتی برای اینکار از وی خواستم تا به یک دفاتر رسمی در همان نزدیکی رفته تا قرارداد تنظیم فروش خودرو سریعا تنظیم و پول خودرو را نقدا به وی پرداخت شود . بنده بهمراه فروشنده به یکی از دفاتر اسناد رسمی در همان منطقه یافت آباد رفته ، اسناد مالکیت خودرو بنام من منتقل و پول خودرو نیز نقدا به فروشنده پرداخت شد .
 
مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداری به کارآگاهان گفت :پس از گذشت چند روز از زمان خرید خودرو ، با مراجعه به محل کار یکی از دوستان خود در یک مغازه تعمیرات خودرو ، ایشان در همان برررسی اولیه به بنده اعلام کرد که خودرو کاملا تصادفی بوده و به احتمال بسیار زیاد دارای سابقه واژگونی است !! ؛ با فروشنده تماس گرفتم اما در کمال تعجب ایشان زیر بار نرفت و عنوان داشت که خودرو را پس از رؤیت کامل بنده و برابر اسناد رسمی و دولتی به بنده فروخته و پس از آن نیز دیگر پاسخگوی تماس های بنده نشد .
 
کلاهبرداران چیتگر
 
دستگیری متهمین پرونده :
 
با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی شیوه و شگرد کلاهبرداری اطلاع پیدا کردند که متهمین پرونده از مدتی پیش با درج آگهی فروش خودروهای مختلف بویژه "پراید" ، "ال 90 " و "پژو" درقسمت نیازمندی های روزنامه ... اقدام به فروش خودروهای کاملا تصادفی در پوشش خودروهای صفر کرده اند ؛ در ادامه و با بررسی پرونده های مشابه ، کارآگاهان با شناسایی دهها مالباخته و بررسی اظهارات آنها اطمینان پیدا کردند که تمامی این مالباختگان توسط یک گروه از کلاهبرداران مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند .
 
با بهره گیری از اقدامات پلیسی ، کارآگاهان پلیس آگاهی موفق به شناسایی یک گاراژ استیجاری در منطقه "مرتضی گرد" شدند که در آن ، یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری بنام های "بهروز . س" ( 48 ساله ) بهمراه برادرش بنام "پرویز" ( 40 ساله ) و یکی دیگر از بستگان خود بنام "روح الله . ب" ( 54 ساله – دایی بهروز و پرویز ) اقدام به نوسازی خودروهای تصادفی و در ادامه فروش آنها تحت عنوان خودروهای صفر از طریق آگهی روزنامه های کثیرالانتشار کرده بود .
 
در ادامه رسیدگی به پرونده ، با اطمینان از حضور متهمین در داخل گاراژ هر سه آنها دستگیر و به پایگاه پلیس آگاهی منتقل شدند کردند ؛ متهمین پس از انتقال به پایگاه پلیس آگاهی صراحتا به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف و دیگر عضو گروهشان بنام "آرمان . ج" ( 24 ساله ) را نیز معرفی کردند که آرمان نیز پس از گذشت روز از زمان دستگیری دیگر متهمان دستگیر و به مشارکت در کلاهبرداری و همدستی با دیگر متهمین اعتراف کرد .
 
کلاهبرداران چیتگر
 
سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به ارزش مالی پرونده عنوان داشت :با دعوت از دهها مالباخته و شناسایی متهمین از سوی مالباختگان ، ارزش مالی پرونده تا به این مرحله از رسیدگی به بیش از 500 میلیون تومان برآورد می شود .
 

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین عنوان داشت :"در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب با جرایم مرتبط با کلاهبرداری و شناسایی دهها مالباخته تا به این مرحله از رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه نمایند ".
مطالب مرتبط با موضوع  


شناسایی منتشر کننده فیلم توله ببر بنگال در مشهد

مدیرکل حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست از شناسایی منتشرکننده فیلم «توله ببر بنگال» خبر داد و اظهار کرد:انتساب این فیلم به شهر مشهد صحت دارد.

علی تیموری در مورد صحت و سقم فیلم منتشر شده مربوط به تردد و سرگردانی یک قلاده «توله ببر بنگال» در خیابان های مشهد گفت:نمی توان ادعا کرد که این فیلم صحت ندارد یا اینکه باید با منتشرکننده برخورد و او را مجازات کرد بلکه باید بررسی کنیم که این فیلم مربوط به چه زمانی بوده و در چه مکانی گرفته و منتشر شده است.

وی اظهار کرد:انتشاردهنده فیلم می تواند کمک کند که بفهمیم این اتفاق در چه منطقه ای افتاده و چه زمانی این فیلم را گرفته است نه اینکه بخواهیم با او برخورد کنیم.
 
توله ببر بنگال

عکس مربوط به فیلم توله ببر بنگال سرگردان در خیابان های مشهد

تیموری ادامه داد:چون قبلا برخی افراد فیلم های مربوط به پنج سال گذشته را در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند و بعد از بررسی مشخص می شد که برای سال های قبل بوده است، این احتمال در این ماجرا هم وجود داشت که این فیلم برای سال های گذشته باشد ولی طبق بررسی های اداره کل استان خراسان رضوی انتشاردهنده فیلم شناسایی شد و متوجه شدیم که فیلم برای مشهد است. 
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست گفت:در حال حاضر از انتشاردهنده فیلم توله ببر بنگال کمک می گیریم تا دقیقا بدانیم این فیلم مربوط به چه زمانی و چه مکانی است. تاکنون مشخص شده که ادعای مطرح شده مبنی بر اینکه این فیلم مربوط به شهر مشهد بوده، درست است؛ حالا باید بررسی کنیم که آیا ساکنان این منطقه و این محله با باغ وحش ها ارتباط دارند یا خیر که در حال حاضر نمی توانیم در این مورد به قطعیت نظر بدهیم.
وی با بیا اینکه اگر تخلف از سوی باغ وحش مشهد باشد و بدون مجوز اقدام به انتقال توله ببر بنگال به منزل مسکونی کرده باشد، طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد، گفت:ادارات کل محیط زیست استان ها نیز باید پایش باغ وحش ها را جدی بگیرند.
این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد:باغ وحش هایی که مجوز دارند یا در شرف اخذ مجوز هستند باید نسبت به این موضوع هوشیار باشند که نسبت به توله ها و گونه هایی که در اختیار دارند حساسیت کافی را داشته باشد و توجه کنند که به هیچ وجه حق ندارند توله ها را به صرف اینکه توله هستند به منازل مسکونی انتقال دهند بلکه تحت هر شرایطی گونه ها باید در باغ وحش ها مراقبت شوند.
تیموری در پایان تأکید کرد:واگذاری گونه های حیات وحش به اشخاص حقیقی و حقوقی و نگهداری آنها در منازل مسکونی و باغ های خصوصی تخلف محسوب می شود و ادارات کل محیط زیست استان ها باید ورود و خروج گونه ها را پایش و کنترل کنند.ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
مجله اینترنتی سیمرغ شهر اخبار بازیگران بیوگرافی بازیگران اخبارسینمای ایران اخبار سینمای جهان اخبار تلوزیون ایران اخبار تلوزیون جهان اخبار موسیقی ایران اخبار موسیقی جهان


مجله اینترنتی سیمرغ شهر حذف
اخبار روز حذف
اخبارسینما حذف
اخبار موسیقی حذف
اخبارتلویزیون حذف
اخبار فناوری مصالب طنز وسرگرمی حذف
بیو گرافی بازیگران حذف
اخبار داغ سلبریتی های ایرانیx
بیوگرافی بازیگران سینما و تلویزیون ایرانx
فرهنگ وهنر ایران
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان
Designed By Erfan Powered by Bayan