مجله اینترنتی سیمرغ شهر

مجله اینترنتی سیمرغ شهر اولین مجله جامع اینترنتی ایرانی است که که در آن کلیه مطالب مفید برای ایرانیان را پوشش می ده | با همشری شوید

متن بیانیه تند و جنجالی انصار حزب الله علیه سعید طوسی قاری مشهور

  • ۱۸:۴۷

انصار حزب الله خواستاراشد مجازات برای سعید طوسی شد 

بیانیه تند انصار حزب‌الله علیه طوسی

 موضع روشن  انصار حزب‌الله علیه طوسی
انصار حزب‌الله در بیانیه‌ای تاکید کرده است: «لازم است مدعى‌العموم علاوه بر درخواست اشد مجازات براى طوسى، در دفاع از مکیت اسلام و قرآن و دفتر رهبرى، پرونده دیگرى علیه حامیان وى تشکیل دهد، زیرا کلاس‌هاى قرآن در محله‌ها و مساجد با کاهش حضور نوجوانان روبه‌رو است و خانواده‌هاى تحت‌ تأثیر مطالب فوق‌الذکر ممانعت دارند.»
 

 

به گزارش روزنامه شرق‌، حزب‌الله خواستار اشد مجازات برای «سعید طوسی» و محاکمه حامیان او شد. بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از رسانه‌ای‌شدن ماجرای «سعید طوسی»، کانال خبری انصارنیوز، بیانیه‌ای درباره فساد اخلاقى سعید طوسى و حامیان او منتشر کرده که «حسین الله‌کرم»، رئیس شورای هماهنگی حزب‌الله هم آن را در صفحه اینستاگرام خود بازنشر کرده است.

به نظر می‌رسد ماجرای این قاری حاشیه‌ساز به این زودی‌ها نه قرار است فراموش شود و نه تمام؛ تا جایی که حتی دستور کار جلسه دو هفته قبل جامعه روحانیت مبارز هم درباره «سعید طوسی» بود.

در بیانیه انصار حزب‌الله درباره سعید طوسی آمده است: «چندى است صداى آمریکا، BBC و… با پرداختن به فساد اخلاقى فردى به نام سعید طوسى تلاش دارند از یک‌سو مکیت اسلام و قرآن را زیر سؤال برده و از طرف دیگر دفتر رهبرى را حامى متخلف معرفى کنند. گرچه طرح و گسترش فحشا در مکیت اسلام حرام است؛ اما به‌خاطر مقابله با اتهامات گسترش‌یافته توجه همگان را به نکات زیر جلب مى‌نماییم.

١- سعید طوسى قارى قرآن و وابسته به شورای‌عالى قرآن است که در آموزش نوجوانان فعال بوده، متهم می‌باشد که در سفر به مسابقات ترکیه با یکى از نوجوانان ارتباط جنسى گرفته است. این در حالى است که مقررات شورای‌عالى قرآن اجازه سفر بدون خانواده را به نوجوانان نمى‌دهد.

٢- پرونده شکایت خانواده نوجوان فوق به اتهام فاعلیت طوسى در قوه قضائیه تشکیل مى‌شود که متهم طى مراحل بازپرسى، دادگاه بدوى، تجدید نظر و… تبرئه مى‌شود.

٣- خانواده‌هاى شاکى نوجوانان دیگرى به پرونده مى‌پیوندند یا پرونده دیگرى مبنى ‌بر سه اتهام فاعلیت، تشکیل خانه فساد و دعوت به فحشا علیه طوسى تشکیل مى‌شود که در مراحل بازپرسى، دادگاه بدوى و… طوسى از دو اتهام اول تبرئه و در اتهام سوم به چهار سال زندان محکوم مى‌شود. این پرونده در مراحل تجدید نظر و… در حال دنبال‌شدن است.

۴- بى‌تردید رسیدگى به این پرونده مانند دیگر پرونده‌ها در قوه قضائیه به نتیجه خواهد رسید؛ اما لازم است مدعى‌العموم علاوه بر درخواست اشد مجازات براى طوسى، در دفاع از مکیت اسلام و قرآن و دفتر رهبرى، پرونده دیگرى علیه حامیان وى تشکیل دهد، زیرا کلاس‌هاى قرآن در محله‌ها و مساجد با کاهش حضور نوجوانان روبه‌رو است و خانواده‌هاى تحت‌ تأثیر مطالب فوق‌الذکر ممانعت دارند. ضمن اینکه دشمن مى‌کوشد با ارتباط‌دادن موضوع به دفتر رهبرى، علاوه بر وهن اسلام، محبوبیت رهبرى را کاهش دهد. آنها به‌خوبى مى‌دانند که مشروعیت دفاع از سوریه و عراق و شهادت مدافعان حرم به حکم رهبرى است، ازاین‌رو مدعى‌العموم را دعوت به انجام مطالب زیر داریم.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «الف- اگر فردى در دفتر رهبرى با سوءاستفاده از دفتر به حمایت از طوسى برخاسته و یا در ایام محاکمه او را در مجالسى با حضور رهبرى یا در افتتاحیه مجلس کنونى و… شرکت داده‌، به اتهام وهن دفتر رهبرى محاکمه گردد. ب- شورای‌عالى قرآن یا هر دستگاهى از جمله صداوسیما، مجلس کنونى و… اگر با اطلاع از پرونده اتهام طوسى، اقدام به حمایت از وى و اجراى برنامه توسط طوسى داشته‌اند را به اتهام وهن مکتب اسلام و قرآن محاکمه نماید».

واکنش‌ها به ماجرای طوسی

نزدیک به یک ماه قبل، سخنگوی قوه قضائیه در صدوسومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره پرونده طوسی گفته بود: «فردی شکایت کرد و روال قانونی بررسی شد، هنوز مرحله رسیدگی نهایی نشده است. به‌لحاظ پیگیری یکی از شکات در مسئله خلاف عفت عمومی قرار منع تعقیب در دادسرا صادر و تأیید شد. ادعای دیگری شد درباره تشویق به فساد که قرار منع تعقیب صادر شد که دادگاه با قرائن و شرایط، رسیدگی را ادامه داد و قرار منع تعقیب را نقض کرد».

او در پاسخ به سؤالی مبنی‌ بر اینکه درباره آقای طوسی موضوعاتی در فضای مجازی مطرح شد که یکی از این موضوعات ارائه مدارکی از جمله سند قرار مجرمیت و بعد سند قرار منع تعقیب او بود، آیا قرار مجرمیت درباره او ساختگی است، گفت: «بنده گفتم که درخصوص مسئله خلاف عفت، قرار منع تعقیب صادر شد که تأیید شده است. درخصوص موضوع تشویق به فساد، دادگاه قرار منع تعقیب را تأیید نکرد و قرار جلب به دادرسی داد و پس از آن قرار مجرمیت را صادر کردند؛ برهمین‌اساس این پرونده در مرحله رسیدگی است».

روزنامه جمهوری اسلامی، ویژه‌برنامه ٢٠:٣٠ تلویزیون و رسانه‌های فارس و جوان هم در هفته‌های گذشته به نحوی به ماجرای «سعید طوسی» پرداختند. یکی از مهم‌ترین واکنش‌ها را در سرمقاله چند هفته گذشته حجت‌الاسلام مسیح مهاجری، در روزنامه جمهوری اسلامی شاهد بودیم. مدیرمسئول این روزنامه نوشته بود: «… این‌جانب به یاد دارم در دوران دفاع مقدس سلسله‌گزارش‌هایی را تحت عنوان «نگذارید جوجه‌ها کرکس شوند» در روزنامه جمهوری اسلامی به چاپ می‌رساندیم که حکایت از بازگشت خان‌های فراری و پس‌گرفتن زمین‌های کشاورزی از کشاورزانی داشت که به برکت انقلاب اسلامی و کوتاه‌شدن دست قلدران و زورگویان، در حال کشت و زرع آن زمین‌ها بودند و احساس آزادی و اعتمادبه‌نفس می‌کردند… . این افراد به ما فشار وارد می‌کردند که چاپ این مقالات و گزارش‌ها را قطع کنیم تا رزمندگان با خاطری آسوده مشغول جنگ باشند و نگران پشت جبهه نباشند و تأکید می‌کردند که این کار به مصلحت نظام نیست؛ ما با این منطق که وقتی مطبوعات از حقوق مردم دفاع کنند، رزمندگان هم با دلگرمی در جبهه‌ها می‌مانند، زیرا اطمینان پیدا می‌کنند در پشت جبهه، کسانی هستند که نمی‌گذارند حقوقشان ضایع شود و ضد انقلاب برگردد، به چاپ گزارش‌ها ادامه می‌دادیم… . در هفته‌های اخیر موضوع یک اتهام اخلاقی درباره یکی از قاریان قرآن، در فضای مجازی و سپس در محافل مختلف و حتی در مطبوعات، به‌شدت افکار عمومی را درگیر کرده است. در ظاهر تعیین‌تکلیف‌نشدن این موضوع در گذشته و حال، به ‌این ‌دلیل بوده که عده‌ای معتقد هستند مطرح‌شدن چنین موضوعی، موجب تضعیف جامعه قرآنی است و تضعیف جامعه قرآنی نیز موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی شده که بر قرآن مبتنی است. بطلان این ادعا با توجه به آنچه از سیره امام خمینی نقل کردیم کاملا روشن است. علاوه‌براین، آنچه این روزها در جامعه مشاهده می‌شود و به گوش می‌رسد نیز بر بطلان این ادعا تأکید می‌کند. این پنهان‌کاری حتی به ضرر خود متهم نیز هست؛ زیرا تازمانی‌که تکلیف این پرونده روشن نشود، او هم بلاتکلیف است و همچنان آماج شایعات و تهمت‌ها خواهد بود؛ ولی اگر حکم روشن و مستندی درباره این پرونده صادر شود، علاوه بر اینکه تکلیف متهم روشن خواهد شد، بساط شایعه و شیطنت‌هایی که به‌وسیله بدخواهان در جریان است نیز جمع می‌شود».

عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان نیز در یادداشتی نوشته بود: «ماجرای سعید طوسی که هنوز حدود و ثغور آن معلوم نیست، به‌گونه‌ای پیش می‌رود که گویی نظام جمهوری اسلامی ابتدا وی را قاری قرآن و سپس مأمور فساد در جامعه کرده است. فصل‌الخطاب قوه قضائیه نیز مانند بسیاری از مقولات دیگر برای معاندان، مغرضان و منافقان بی‌معناست. هیچ‌کس با طوسی کاری ندارد و نمی‌گوید هر قاری قرآن الزاما مهذب نیست؛ همان‌گونه که هر آخوندی الزاما مروج دین نیست و به‌همین‌دلیل امام فرمودند تاریخ اسلام پر است از خیانت علمای اسلام به اسلام، چراکه در هر قشری، ناپاک وجود دارد. این در حالی است که تاریخ بشر و اسلام از این پدیده‌ها بارها به خود دیده است…‌ طوسی دارای صدای خوش و خدادادی برای خواندن قرآن است که نظام چک سفیدامضا برای عصمت او نداده و اگر انحراف او ثابت شود، باید مجازات شود. درباره او از تبرئه تا اعدام را باید پذیرا باشیم… . اگر طوسی و امثالهم تبرئه شوند، خواهند گفت: «دست خودشان است سرش را به هم آوردند».

سعید طوسی و حامیانش

نکته جالب این است که «سعید طوسی»، قاری جنجالی، بعد از گفت وگوی نصفه‌ونیمه خود با صدای آمریکا با هیچ رسانه داخلی‌ای حاضر به گفت‌وگو نشد؛ اما دو هفته قبل در کانال تلگرامی حامیانش به برخی سؤال‌ها پاسخ داد. پیش از این برخی فایل‌های صوتی منتسب به او هم در فضای مجازی منتشر شده بود؛ سخنانی که به نقل از طوسی در کانال تلگرامی حامیانش منتشر شده، البته در تناقض با سخنان انتسابی به او در فایل‌های منتشرشده است؛ طوسی در آن فایل‌های صوتی گفته بود مدتی گرفتار این مسائل بوده؛ اما با مراجعه به مشاور و با کمک خداوند از این مشکل رها شده و اکنون توبه کرده است. به گزارش نامه‌نیوز، او در پاسخ به یک کانال تلگرامی از حامیانش که پرسیده‌اند ماجرای مصاحبه شما با صدای آمریکا چه بود؟

…گفته است: «عهد کرده‌ام تا تکلیف پرونده بهتان آنها روشن نشده صبر کنم، فقط به دوستان و قرآنیان می‌گویم والله همه سرتاسر دروغ و جعل است و ان‌شاءالله به‌همین‌زودی طراحان این توطئه شنیع رسوا می‌شوند. روز سه‌شنبه دیدم از یک شماره ناشناس به همراه من زنگ زدند، وقتی برداشتم، نشناختم. فامیلش را که گفت، تازه فهمیدم کیست، به عقلم نرسید همان‌جا قطع کنم، باید همین کار را می‌کردم. بابا خدا می‌داند در عمرم نه ماهواره داشتیم نه با اینترنت خیلی آشنایی دارم. من چه می‌دانستم اینها چه شیطنتی دارند. من تابه‌حال با رسانه‌های خودمان مثل صداوسیما و روزنامه‌ها زیاد مصاحبه کرده‌ام، اینها زنگ می‌زنند اجازه مصاحبه می‌گیرند، اگر اجازه دادیم پخش می‌کنند و اگر اجازه ندهیم پخش نمی‌کنند. من هم به این آقا گفتم باید مشورت کنم و فعلا مصاحبه نمی‌کنم. تازه به خیال خودم برای اینکه حساب کار دستش بیاید، گفتم تلفنم کنترل می‌شود تا زودتر قطع کند! بعد هم که به دوستان گفتم، گفتند اصلا مصاحبه با آنها قانونی نیست. آن‌وقت موبایلم را خاموش کردم». طوسی می‌گوید: «یکی از دوستانم گفت اگر می‌خواهی بدانی آنها چقدر خبیث و رذل هستند، صبر کن ببین همین‌قدر هم که حرف زدی پخش می‌کنند و با آن مانور می‌دهند. خب من نه پدرم سیاست‌مدار بوده نه مادرم! وقتی دیدم با آب‌وتاب نوشتند: مصاحبه سعید طوسی با صدای فلان، فهمیدم به کمترین اصول اخلاقی معتقد نیستند. عجیب اینکه حالا دوست و دشمن می‌گوید چرا با آنها مصاحبه کردی؟! من که راضی نیستم، مخصوصا از کسانی که این حرف‌ها را نشر می‌دهند».

او همچنین در پاسخ به این سؤال که «دوست دارید در پاسخ به این مکر و حیله آنها حرفی بزنید؟»، گفته است: «و مکروا و مکر الله و الله خیرالماکرین». طوسی که پیش از این در نامه‌ای، به رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور هجمه کرده و آنها را ضد انقلاب و برانداز خوانده بود، در گفت‌وگوی دو دقیقه‌ای خود با صدای آمریکا ضمن آرزوی سلامتی برای مجری این تلویزیون گفته بود: «ای‌ کاش یک‌طرفه به قاضی نمی‌رفتید، اکنون حیثیت من رفته است».مطالب مرتبط با موضوع  


قماربازی در اینستاگرام و تلگرام بدون فیلتر

به گزارش مجله مراحم به نقل از روزنامه جام جم، وقتی عده‌ای خسته از کار روزانه‌، در هیاهوی عصرگاهی پایتخت، در این ترافیک مسخ‌کننده، هول‌ می‌زنند که خریدی کنند و زودتر به خانه برسند، کنار بخاری لم بدهند، تلویزیونی ببینند، اناری دان کنند و ازگیل و خرمالویی به دندان بکشند، عده‌ای دیگر در تاریکی زودهنگام شهر سر از کلوپ‌هایی مخفی درمی‌آورند که مسعود نشانی‌شان را در ولنجک و ستارخان می‌دهد.

مسعود، پوکربازی حرفه‌ای است، اما نه در این قمارخانه‌های فیزیکی و مخوف که با ورق وقتی در جمع خانواده و دوستان است یا وقتی با گوشی همراهش غرق در فضای مجازی است.

تگزاس هولدم، اوماها، پوکر پنج کارتی، رَز، پوکر چینی، آناناس دیوانه، شانس و بلوف همه روی هم می‌شود پوکر، این بازی با ورق و معروف‌ترین بازی قمارخانه‌های جهان.

مشتاقان ایرانی قمار، سال‌ها پیش مشتری «پوکراستار» بودند؛ سایتی کانادایی که تراز اول‌های پوکر جهان در آن قمار می‌کردند، حتی مسعود یادش هست هفت هشت سال قبل محمدرضا نامی از ایران در یک تورنمنت یک هفته‌ای این سایت، شانس پشت شانس آورد و ۱۵ ‌میلیارد تومان برنده شد و بار خودش را بست، اما حالا این سایت‌های قمار نه از کانادا‌، آمریکا و روسیه هدایت می‌شوند و نه نیاز به مسترکارت و ویزا‌کارت و حساب وب‌ مانی دارند، بلکه با درگاه‌های بانکی خودمان، درگاه‌های وطنی، پول‌های قمار را جابه جا می‌کنند.

گناه آنلاین+عکس

قاعده بازی

سایت‌های اینترنتی خانه قبلی قمار بازی‌های آنلاین است. امروز اگر در موتورهای جست‌وجوی اینترنتی سرچ کنید و به آب وآتش بزنید، این سایت‌ها مسدود است مگر با فیلترشکن‌های آنچنانی، اما در تلگرام و اینستاگرام، دو خانه جدید این قمارخانه‌ها، راه باز است و شرط‌بندی آنلاین با اندکی صبوری شدنی است.

گناه آنلاین+عکس

خطر کلاهبرداری

چه کسی می‌داند بازیکنانی که دور یک میز بازی نشسته‌اند، کیستند، واقعی‌اند، وجود خارجی دارند، قلابی‌اند یا اصلا یکی از گردانندگان سایت هستند. در فضای مجازی، آن هم در قمارخانه‌ای آنلاین و بی‌نام و نشان، چشم به چشم اعتماد ندارد و عجیب بوی کلاهبرداری می‌آید. کلاهبرداری هم تا به حال در این سایت‌ها زیاد شده، آنقدر زیاد که سرهنگ علی نیک‌نفس، سرپرست وقت معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در گفت‌وگوی چندی پیش خود با میزان شرح داد که مدیران برخی از این سایت‌ها پس از این‌که افراد برای دریافت کد کاربری مبالغی را پرداخت کردند، با بستن سایت و برداشت پول کلاهبرداری می‌کنند یا اگر سایت را مسدود نکنند، وضعیت را به گونه‌ای رقم می‌زنند که افراد مرتبط با خودشان در قرعه‌کشی‌ها و شرط‌بندی‌ها برنده شوند.

جانشین او، سرهنگ علیرضا آذردرخش نیز این اواخر دریادداشتی، نام گردانندگان این سایت‌ها را سارقان نامرئی گذاشت و با قلمی لطیف نوشت که اینها به جای رفتن در خیابان و سرقت و زورگیری و دست بردن به سلاح براحتی با یک کلیک و استفاده از یک لپ‌تاپ دست به سرقت‌های میلیونی و میلیاردی می‌زنند.

اینها بالاترین حد هشدار است که حتی مسعود که پوکربازی حرفه‌ای است، آن را تائید می‌کند. جوان‌ها شاید حرف‌های او را بهتر بفهمند؛ او که از یک نشانه ملموس حرف می‌زند: «در این سایت‌ها وقتی سیستم مطمئن می‌شود بازنده‌ای، بازی را آسان می‌گیرد تا چند دست برنده شوی، ولی وقتی پشت سر هم بردی و اعتبارت چند میلیون تومان شد، سایت بازی را آنچنان سخت می‌کند که شاید اصلا دیگر یک دست خوب هم نیاوری.»

مسعود می‌گوید، همین حرص برآمده از باخت‌های پی‌درپی است که قماربازهای آنلاین را حریص و حریص‌تر می‌کند و کلاهبرداران را فربه و فربه‌تر. او می‌گوید پوکر آدم را به هپروت می‌برد، انگار که شیطان در این بازی دست دارد.

چرا قماربازها ریسک می‌کنند؟

قمار، شرط‌بندی، لاتاری، بخت‌آزمایی، چه فرقی می‌کند کدام واژه را به کار ببری، وقتی برای بردن پول نبرد می‌کنی. قانون مجازات اسلامی می‌گوید قماربازی جرم است و قماربازها از یک ماه تا شش ماه حبس می‌شوند و تا ۷۴ ضربه شلاق می‌خورند. راه‌اندازان و گردانندگان بساط قماربازی هم به هر شکلی که باشد، طبق این قانون مجرم‌اند و طعم حبس و جزای نقدی را می‌چشند.

گناه آنلاین+عکس

با این حال آنهایی که قمار می‌کنند از این مجازات‌های قانونی واهمه ندارند، شاید به قسر در رفتن از مهلکه امیدوارند و شاید دیده‌اند که مجرمان از چنگ قانون می‌گریزند، شاید هم به تعبیر محمد کاظمی، نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، وقت آن رسیده تا دستی به سر و روی قانون کشیده شود.

او به جام‌جم توضیح می‌دهد که چون قماربازی در فضای مجازی پدیده‌ای جدید است، خلأیی قانونی برای مقابله با آن احساس می‌شود؛ قانونی که نه فقط حبس را تجویز کند، بلکه چون قماربازی، در زمره جرایم مالی است، مجازات‌های مالی اثرگذار برایش تعریف کند .

اما تشدید مجازات‌ها از نگاه عزیز نجف‌پور، دبیر سابق کارگروه اجتماعی ـ فرهنگی شورای عالی فضای مجازی و عضو فعلی پژوهشگاه فضای مجازی نمی‌تواند راهکاری قطعی برای کنترل قمارخانه‌های مجازی باشد. کاربران این سایت‌ها از دید او قدرت زیادی دارند و فضایی که در آن جولان می‌دهند، فضایی نیست که بشود براحتی در آن اعمال حکمرانی کرد؛ به همین علت او توضیح می‌دهد که اگر بتوانیم دانش و سواد رسانه‌ای کاربران را ارتقا دهیم، از تعداد قمارخانه‌ها و قماربازهای آنلاین نیز کاسته می‌شود.

نجف‌پور البته منکر برخوردهای انتظامی نیست، ولی بر یک موضوع برزمین مانده دست می‌گذارد و تاکید می‌کند که اگر مصوبه فضای مجازی سالم و ایمن که سال ۹۳ تصویب شد، اجرایی شود و اگر فیلترینگ هوشمند جدا دنبال شود، قمارخانه‌ها نیز در شبکه‌های اجتماعی رنگ خواهند باخت.

به توضیح او فضای مجازی سالم و ایمن، محتواهای مجازی را طبق نیاز لایه‌های مختلف اجتماع ارائه‌ می‌دهد که اگر این اجرایی شود، از کودک و نوجوان و جوان آلوده قمار نخواهند شد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
مجله اینترنتی سیمرغ شهر اخبار بازیگران بیوگرافی بازیگران اخبارسینمای ایران اخبار سینمای جهان اخبار تلوزیون ایران اخبار تلوزیون جهان اخبار موسیقی ایران اخبار موسیقی جهان


مجله اینترنتی سیمرغ شهر حذف
اخبار روز حذف
اخبارسینما حذف
اخبار موسیقی حذف
اخبارتلویزیون حذف
اخبار فناوری مصالب طنز وسرگرمی حذف
بیو گرافی بازیگران حذف
اخبار داغ سلبریتی های ایرانیx
بیوگرافی بازیگران سینما و تلویزیون ایرانx
فرهنگ وهنر ایران
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان
Designed By Erfan Powered by Bayan