مجله اینترنتی سیمرغ شهر

مجله اینترنتی سیمرغ شهر اولین مجله جامع اینترنتی ایرانی است که که در آن کلیه مطالب مفید برای ایرانیان را پوشش می ده | با همشری شوید

ملانی آوانسیان نوازنده زن گروه بنیامین ممنوع نوازش شد

  • ۱۵:۱۴

ممانعت از حضور نوازنده زن در کنسرت «بنیامین»


خبرگزاری ایلنا: کنسرت «پری‌زاد» بنیامین بهادری شب گذشته(یکشنبه ۵ دی ماه) در حالی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه رفت که «ملانی آوانسیان» (نوازنده ویلن سل و برادر استیو آوانسیان، نوازنده درامز ارکستر بنیامین موزیک) اجازه حضور و ساز زدن در هیچ کدام از دو سانس این کنسرت را علیرغم طی‌شدن مراحل معمول اداری پیدا نکرد تا صندلی این نوازنده تا انتهای این کنسرت خالی بماند.
 
ممانعت از حضور نوازنده زن در کنسرت بنیامین بهادری 
 
 سلیم احمدی (مدیر برنامه‌های بنیامین بهادری) درباره این اتفاق گفت: تمام مراحل معمول اداری برای حضور ملانی آوانسیان در شب میلاد حضرت عیسی (ع) طی شده بود و امیدوار بودیم که در این شب عزیز که برای هموطنان مسیحی شب ویژه‌ای است، بتوانیم در کنار این هنرمند مسیحی و محترم اجرای خوبی را برای حاضرین در سالن داشته باشیم. ولی تنها دقایقی پیش از این کنسرت متاسفانه از حضور ایشان روی استیج ممانعت به عمل آمد و ما هم به احترام این هنرمند و مردمی که در سالن منتظر اجرای ایشان بودند و تبعیت از قانون، صندلی خالی و ساز ایشان را به صورت نمادین روی صحنه قرار دادیم.
 
بنیامین بهادری نیز در سخنانی کوتاه دقایقی پس از این کنسرت درباره حواشی این اجرا گفت: اعتقاد دارم اکثر مدیرانى که در جریان حضور ملانى آوانسیان به عنوان نوازنده بودند با حضور ایشان مخالفتى نداشتند چون شخصاً با چند نفر حرف زدم و دیدم هر کدام تا جایى کمک کردند و ما امیدوار بودیم. ولى متأسفانه یک نفر کار را خراب کرد که البته به زودى دستش رو خواهد شد. خوشحالم از اینکه انرژی سالن آنقدر خوب بود که حال همه عوض شد. «استیو و ملانی آوانسیان» قطعا دو ستاره مهم کنسرت پریزاد بودند. استیو با ساز زدن و ملانی آوانسیان با صندلی خالی‌اش در روز میلاد مسیح (ع) در ذهن‌ها ماندگار شدند.
 
این خواننده ابتدای کنسرت خود را با قطعه این روز‌ها پرطرفدار فیلم سلام بمبئی یعنی «یه بار دیگه اشتباه کن» آغاز کرد تا قطعات این فیلم برای نخستین بار در کنسرت بنیامین به صورت زنده اجرا شوند و با همخوانی دوستداران بنیامین توام شود.
 
عاشق شدم، کجای دنیای و آشوب سه قطعه‌ای بودند که بنیامین در ابتدای کنسرتش پس از قطعه «یه بار دیگه اشتباه کن»، پشت سر هم خواند و پس از اجرای این قطعات رو به حاضرین در سالن گفت: سلام به همه عشاق تهرانی. کسی که در این روز وسط هفته و این ساعت از روز و از همه مهم‌تر این هوای بارانی و مه، به این کنسرت آمده حتما عشقی عمیق در زندگی‌اش دارد. خوشحالم که در این موقعیت با هم قرار است لحظات عاشقانه‌ای را تجربه کنیم.
 
تنگ غروب، مدار، تله پاتی، لیلی در پائیز و خاطره‌ها قطعات بعدی کنسرت بنیامین را تشکیل می‌دادند و این خواننده به رسم تمام برنامه‌هایش در هنگام اجرای قطعه «شناسنامه» از همه حاضرین خواست که با او در این قطعه همخوانی کنند و اواخر این اثر را نیز به قطعه قدیمی «ای که توئی همه کَسَم» وصل کرد تا همخوانی جالبی با همراهی دوستدارانش در این بخش داشته باشد.
 
اجرای قطعه «منو ببخش» که یکی از ماندگار‌ترین آثار با صدای «ناصر عبداللهی» و آهنگسازی بنیامین بهادری بود، سوپرایز ویژه این خواننده برای دوستدارانش بود که به نوعی ادای دین و ادای احترام به این خواننده قدیمی پاپ در کشور به حساب می‌آمد. بنیامین پس از اجرای این اثر از همه حاضرین در سالن خواست که برای «ناصریا» و یاد و خاطرات خوبش دست بزنند.
 
در بخش‌هایی از این کنسرت نیز تصویر و آوای ویلن مرحوم «نیما وارسته» پخش شد که بنیامین در این لحظه گفت: الان که تصویر نیما وارسته را دیدم، احساس کردم که چقدر دلم برایش تنگ شده است. آنقدر‌ها برای من اهمیت ندارد که او امروز روی صحنه نیست. چون اعتقاد دارم او با موسیقی‌اش همیشه در یاد‌ها مانده و می‌ماند. نیما بهترین تنظیم کننده و بهترین نوازنده‌ای بود که با هم کار کردیم و مثل تشویق جانانه‌ای که برای «ناصریا» از سالن شنیدم، می‌‌خواهم‌‌ همان قدر محترم و قوی برای نیما وارسته دست بزنید.
 
دوری، رباط، عشق داغ من، هفته عشق، عشق احساسه، لکنت و اجرای مجدد قطعه «تله پاتی» انتهای کنسرت «پری‌زاد» بنیامین را تشکیل دادند که با یک صندلی خالی و ویلن سل‌ای که هرگز صدایش در سالن نپیچید، شامگاه ۵ دی ماه را به روزی پرخبر و پرحاشیه و پرجیغ تبدیل شد.
 
محمد موجرلو، استیو آوانسیان، علی موسوی، کیوان فرشید نیا و آرش احمدی نوازنده‌های ارکس‌تر «بنیامین موزیک» را تشکیل می‌دادند که «علیرضا میرآقا» رهبری این ارکستر را برعهده داشت.
 
این کنسرت ازسوی موسسه آوای باران و تهیه‌کنندگی منوچهر حسنی روی صحنه رفت و سلیم احمدی نیز همچون گذشته مدیریت برنامه‌های بنیامین را برعهده داشت و «مسعود دایی» نیز مدیر اجرایی گروه «بنیامین موزیک» بود.

مطالب مرتبط با موضوع


روزنامه فرهیختگان: حسین زمان، دیروز در کانال تلگرامی‌اش خبر داد که سرانجام بعد از ۱۵ سال روی صحنه خواهد رفت. او در کانال تلگرامی‌اش توضیح داده است که پنجشنبه نهم دی ساعت ۱۴ در فرهنگسرای ارسباران ترانه‌های «زندونی»، «کویر»، «حصر آغوش»، «تو تنها ماندی» و «تو نباشی» را اجرا خواهد کرد. این خواننده پاپ نوشته است: «بعد از ۱۵ سال به بهانه‌ای و به همت برخی دوستان قرار است برای اجرای چند ترانه روی صحنه بروم. اگر چه محدود و نه در حد و اندازه یک کنسرت بزرگ ولی فرصتی است برای عشق ورزیدن.»
 
حسین زمان : هنوز مجوز برگزاری کنسرت ندارم

 زمان در گفت وگو با ما تاکید می‌کند که هنوز هم مجوز کنسرت برای او صادر نشده است و اجرای او در روز پنجشنبه در قالب یک برنامه شاعران و ترانه‌سرایان در فرهنگسرای ارسباران اجرا می‌شود که نیاز به دریافت مجوز از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد.

زمان تاکید می‌کند که آخرین اجرای او به شکل کنسرت، مربوط به حدود ۱۴ سال پیش در سالن برج میلاد بوده است و بعد از آن دیگر به او مجوز برگزاری کنسرت نداده‌اند و هنوز هم این مجوز را ندارد. خواننده آلبوم «کویر» به «فرهیختگان» می‌گوید: «بعد از آن تنها در یک برنامه فرهنگی اجرا داشته‌ام که آن هم نیاز به مجوز نداشته است، چون فروش بلیت نداشته است. اجرای پنجشنبه نهم دی در فرهنگسرای ارسباران هم کنسرت نیست و بلیت‌فروشی ندارد و در قالب یک برنامه فرهنگی است که هنوز معلوم نیست تا آن زمان چه اتفاق تازه‌ای بیفتد. یک نشست ادبی است که خانه ترانه برگزار می‌کند. آنها برنامه خودشان را اجرا می‌کنند و در بین برنامه‌های‌شان قرار است چند کار اجرا کنم. فروش بلیت ندارد و ورود برای عموم آزاد است و تعدادی از هنرمندان و شاعران و ترانه‌سرایان دعوت هستند. چون اگر کنسرت بود، مجوزهای لازم را می‌خواست و هنوز به من مجوز نمی‌دهند. منتها فرهنگسراها مساله‌شان جداست و خودشان درباره برنامه‌های فرهنگی‌شان تصمیم می‌گیرند. بعد از اجرای کنسرت در ۱۵،۱۴ سال پیش در سالن میلاد، کنسرت دیگری برگزار نکرده‌ام. نه که نخواسته‌ام؛ به من مجوز برگزاری کنسرت نداده‌اند.»

خواننده «شب دلتنگی» در ادامه به «فرهیختگان» درباره گرفتن مجوز برای اجرای کنسرت و انتشار آلبوم می‌گوید: «در این مدت آلبوم منتشر نکرده‌ام و هر چه بوده است تک‌آهنگ بوده. این تک‌آهنگ‌ها هم در فضای مجازی منتشر شده‌اند. این تک‌آهنگ ها را هم خودم با هزینه شخصی منتشر کرده‌ام.»

زمان در پاسخ به این پرسش که آیا در سال‌های اخیر درخواست دریافت مجوز آلبوم نداده است، می‌گوید: «‌از همان دوره اول ریاست‌جمهوری آقای روحانی درخواست مجوز برای انتشار آلبوم داده‌ام و مرتب پیگیری کرده‌ام. آخرین پیگیری‌ام هم مربوط به دو ماه پیش است که هنوز جوابی دریافت نکرده‌ام. دفتر موسیقی از خود سلب مسئولیت کرده و از من خواسته به حراست وزارت ارشاد برای حل مشکلم مراجعه کنم. آنها گفته‌اند که این مشکل به آنان مربوط نیست و جایی دیگر باید پیگیر باشم. من هم حرف‌هایم را به حراست ارشاد گفتم. آنها شنیدند و آنجا هم قرار است به من نتیجه را اعلام کنند. قرار است خبر بدهند ولی بعد از سه ماه هنوز از آنها هم خبری نشده است. مشکل این است که معاونت هنری و دفتر موسیقی، حرف روشنی به نمی‌گویند. آنها می‌گویند که از بالا دستور داده شده مجوز داده نشود. ولی مشخص نمی‌کنند که از کجا به آنها دستور داده شده است تا من به همانجا مراجعه کنم.»

وحید مهرداد، رهبری گروه و نوازندگی پیانو را در این اجرا عهده دار است. زمان در کارنامه خود آلبوم‌های «شب دلتنگی»، «قصه شب»، «آلبوم شاپرک»، «مشق عشق»، « قصه نگفته» و «قرار عاشقی» را دارد.


ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
مجله اینترنتی سیمرغ شهر اخبار بازیگران بیوگرافی بازیگران اخبارسینمای ایران اخبار سینمای جهان اخبار تلوزیون ایران اخبار تلوزیون جهان اخبار موسیقی ایران اخبار موسیقی جهان


مجله اینترنتی سیمرغ شهر حذف
اخبار روز حذف
اخبارسینما حذف
اخبار موسیقی حذف
اخبارتلویزیون حذف
اخبار فناوری مصالب طنز وسرگرمی حذف
بیو گرافی بازیگران حذف
اخبار داغ سلبریتی های ایرانیx
بیوگرافی بازیگران سینما و تلویزیون ایرانx
فرهنگ وهنر ایران
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان
Designed By Erfan Powered by Bayan