">

مجله اینترنتی سیمرغ شهر

مجله اینترنتی سیمرغ شهر اولین مجله جامع اینترنتی ایرانی است که که در آن کلیه مطالب مفید برای ایرانیان را پوشش می ده | با همشری شوید

تبلیغات
طبقه بندی موضوعی
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان

اسلایدر

۳۴۱۶ مطلب توسط «simorgh shahr» ثبت شده است

 • ۰
 • ۰
تلاش فیفا برای 48 تیمی شدن جام جهانی


تغییر تاریخی در فوتبال؛‌فیفا ویدئو‌ چک را رسمی کرد


خبرگزاری ایسنا: از مدت‌ها پیش بحث استفاده از سیستم ویدئو چک در فوتبال همواره مطرح بود و این طرح موافقان و مخالفان زیادی داشت.

در نهایت فیفا رسما اعلام کرد که این سیستم برای اولین‌بار در تاریخ فوتبال، در جام جهانی باشگاه‌ها که در ژاپن شروع شده است، استفاده خواهد شد و در صورت موفقیت‌آمیز بودن، در آینده در تمام دیدارها استفاده خواهد شد.

بر طبق این سیستم، هر مربی در هر نیمه یک بار اجازه دارد که تصمیم مهم داور از جمله خطای پنالتی یا کارت قرمز را، از داور درخواست ویدئو چک کند.

این سیستم در ورزش‌هایی چون والیبال و تنیس نیز استفاده می‌شود.

 • ۰
 • ۰

فشن شو  ویکتوریا سیکرت «Victoria's Secret Fashion Show» یک نمایش مد سالیانه  است که زیر نظر و با حمایت مالی شرکت ویکتوریا سیکرت، بزرگترین برند تولیدکننده لباس زیر زنانه در آمریکا برگزار می‌شود. ویکتوریا سیکرت با استفاده از این نمایش به ترویج بازار محصولات خود می‌پردازد.

 
پشت صحنه مراسم «ویکتوریا سیکرت» 
 
 این نمایش دارای خصوصیاتی از قبیل برجسته‌ترین مدل‌های فشن دنیا، شامل فرشته‌های فعلی ویکتوریا سیکرت آدریانا لیما، جی جی حدید، لیلی آلدریج، کندال جنر و.. است.
 
شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی این نمایش را در طی زمان اجرا پخش می‌کنند. اولین نمایش به طور مختصر در سال ۱۹۹۰، یک روز قبل از روز والنتاین برای ترویج این برند در تعطیلات برگزار شد. آن‌ها در تلویزیون ملی پخش نشدند. نمایش‌ها در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ وب کست شدند. با شروع سال ۲۰۰۱، نمایش‌ها به پیش از فصل تعطیلات کریسمس منتقل شدند. 
در اینجا برخی از تصاویر پشت صحنه این فشن شو را برایتان آورده اند.
 
 • ۰
 • ۰


چالش مانکن در اتاق عمل بیمارستان وبازی با جان یک مادر دراتاق عمل !! + عکس

چالش مانکن در اتاق عمل بیمارستان وبازی با جان یک مادر دراتاق عمل !! + عکس

همه چیز از عکس های یادگاری و خویش اندازهای برخی دانشجویان پزشکی با پیکرهای بی جان خوابیده بر روی تخت تشریح شروع شد؛ عکس هایی که با افتخار در فضای مجازی منتشر و نقطه آغازی شدند برای فغان از بی اخلاقی در برخی بخش های جامعه پزشکی.


چالش مانکن در اتاق عمل بیمارستان وبازی با جان یک مادر دراتاق عمل !! + عکس

حالا همه سکوت کرده اند، مثل همان موقع که سرشان را با تاسف تکان می دهند که یعنی عزیزتان مرد، یعنی کاری از دستمان بر نمی آمد و هرچه بود انجام دادیم و بعدش که “آقا اینجا بیمارستان است و رعایت کنید و هیس و …”. ما که در نقش همراه بیمار، نهایت رعایت نکردمان کمی سر و صدا است و گریه و آنطرف خط، نهایت رعایت نکردنشان، رفتن مان زیر خاک است.

نه اینکه معتقد باشیم دنیای پزشکی مملو از قصور و تقصیر و مشکلات است، که اما روی لباس و فرهنگ سپید، کوچکترین لکه هم فراوان به چشم می آید و آنقدر که برخی مسئولان شهرک غرب نشین در ساعات اداری، برایمان از ضرورت ارتقاء فرهنگ سیاسی و رسانه ای و اجتماعی می گویند، برای دانشجویان رشته های مرتبط شان، کلاس می گذاشتند، چنین وقایعی رخ نمی داد.

کلیپ، با تمی از آهنگ و صدای نوزادی تازه به دنیا آمده تلفیق شده؛ حرفه ای به تمام معنا. ۱۰ نفر و کمی بیشتر، برایمان “چالش مانکن” ساخته اند در حد هالیوود و پاسخ به اینکه جان مادر و کودک و آمپول در دستان تیم پزشکی که آماده تزریق است و بقیه حواشی اش، چه اهمیتی دارد.

همین که باید خدا را شکر کنیم که چالش های سابق از قبیل سطل آب یخ آنقدر رواج نیافت که پایش به شبکه های اجتماعی نوظهور باز شود و سر از اتاق عمل و بیمارستان در بیاورد، برایمان کافی است و صد البته، این بی فرهنگی یک پروسه توسعه یافته در سالهای اخیر است، نه یک پروژه با تعدادی عوامل سبزپوش و یک اتاق به ظاهر یا واقع، عمل.

 • ۰
 • ۰

سخنان ضدایرانی خانم نخست وزیر 


خبرگزاری ایسنا: نخست‌وزیر انگلیس با طرح اتهاماتی بی اساس علیه کشورمان گفت: ما باید همکاری خود با کشورهای حاشیه خلیج ( فارس) و همکاری با آنها برای مقابله با اقدامات منطقه‌ای ایران را افزایش دهیم.

خبرگزاری رویترز گزارش داد؛  ترزا می نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه در سخنرانی‌اش در نشست شورای همکاری خلیج (فارس) در بحرین گفت که انگلیس می‌خواهد متصدی پایداتر و ماندگارتر در قبال امنیت بلند مدت خلیج اتخاذ و بیش از سه میلیارد پوند برای  هزینه‌های دفاعی در منطقه در یک دهه آینده سرمایه گذاری کند.

وی در ادامه با بیان اینکه امنیت منطقه امنیت ما است، گفت: باید همکاری دفاعی خود را با کشورهای خلیج ( فارس) افزایش دهیم و برای مقابله با اقدامات منطقه‌ای ایران با آنها همکاری کنیم.

می همچنین به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 اشاره کرد و بدون در نظر گرفتن ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه‌ی هسته‌ای کشورمان اظهار داشت: ما توافقی را امضاء کردیم که امکان دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای  را برای بیش از یک دهه از بین برده است.

 این در حالی است که مقامات ایران همواره بر ماهیت صلح آمیز فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان تاکید و هرگونه ادعا علیه برنامه‌ هسته‌ای ایران را رد می‌کنند.
 • ۰
 • ۰

تعداد کاربران ایرانی تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام 


خبرگزاری مهر: دبیر شورای عالی فضای مجازی تعداد کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی موبایلی اعلام کرد.
 
ابوالحسن فیروزآبادی بر حمایت از شبکه های اجتماعی بومی تاکید می کند و می گوید: ما نزدیک به ۲۰۰ شبکه اجتماعی داخلی و خارجی در کشور داریم که هر یک بالای ۱۰ هزار عضو دارند. پیام رسانها را مردم انتخاب می کنند و فقط نمی توان گفت که یک شبکه اجتماعی در ایران موفق است.

آمار کاربران اینستاگرام، تلگرام و واتس اپ

دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه می دهد: تعداد کاربران ایرانی تلگرام ۲۴ میلیون برآورد می شود، واتس اپ هم ۱۴ میلیون عضو ایرانی دارد و اینستاگرام نیز چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون عضو دارد. این در اختیار مردم است که با توجه به میزان درخواست خود از سرویس، شبکه اجتماعی مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
 • ۰
 • ۰

اینستاگرام، محل تاخت و تاز زامبی های ایرانی!


هفته نامه تماشاگران امروز - علی هادی زاده: حمله وران و توهین کنندگان در فضای مجازی هر روز بیشتر می شوند و این مختص ایران نیست.

اول در مورد عمق فاجعه بگوییم تا کمی دست تان بیاید دقیقا در فضای مجازی چه خبر است. صفحه هایی در شبکه های اجتماعی وجود دارند که کارشان فقط تحریک مخاطب و اعلام حمله به صفحه یا فلان شخص است. به قول حافظ یک نکته از این معنی گفتیم و همین باشد ولی آیا این امر فقط مختص به ایران است؟

در جواب این سوال، هم می توان گفت بله و هم خیر. توهین در دنیای مجازی خارج از اعتقاد و کشور و... رو به افزایش است. ولی نوع آن با سیستمی که در ایران رواج دارد کاملا متفاوت است.

در بیشتر مواقع افرادی که از کسی یا چیزی متنفرند صفحه ای جدا ساخته و در آن مشغول به توهین می شوند. و البته این صفحات تنوع بسیار زیادی هم دارند و موضوعات آنها محدود به هیچ چیز نمی شود. فقط محض اطلاع صفحات زیادی وجود دارند که کارشان فحش دادن به افراد چاق است.
 
این مدل از توهین خیلی کم در ایران دیده می شود ولی حمله سازمان یافته و همه جانبه (مسخره کردن، تهمت، فحش، هک) به یک صفحه خاص تقریبا مختص خود ایرانی هاست. این هجمه های اینترنتی به حدی رو به افزایش هستند که به تازگی تبدیل به عکس جلد مجله تایم شده اند. در این پرونده با نگاهی به وضعیت جهانی اینترنت و اوضاع نت خودمان کمی این جریان را بررسی کرده ایم.

دو ایده اصلی «اینترنت برای همه» و «اینترنت آزاد» در ابتدا بسیار هیجان انگیز به نظر می رسیدند و کسی مخالف آنها نبود، ولی الان همه با احتیاط در مورد آنها نظر می دهند. فقط هم به خاطر اینکه شخصیت اینترنت تغییر کرده است. زمانی همه از دسترسی به اطلاعات و ملاقات با آدم های مختلف از سرتاسر دنیا سخن می گفتند ولی الان همه در مورد وقت تلف شده در اینترنت، حجم مطالب غیرمفید و در مورادی به معنای واقعی کلمه «حرف مفت» صحبت می کنند.
 
زامبی ها در شبکه تکثیر می شوند
 
 • ۰
 • ۰

کافه سینما- سرویس رسانه: چهره سال 2016 تایم معرفی شد.

به گزارش سرویس رسانه کافه سینما، دانلد ترامپ، رییس جمهور آتی آمریکا، به عنوان چهره شاخص سال 2016 مجله تایم انتخاب شده است. این دهمین باری است که عکس دانلد ترامپ به روی کاور مجله تایم می‌رود.

دیگر افرادی که برای دربافت عنوان چهره سال تایم نامزد بودند، عبارتند از: نایجل فاراژ، هیلاری کلینتون، رجب طیب اردوغان، مارک زوکربرگ، شهروندان ناحیه فیلینت میشیگان، نارندا مودی، سیمونه بیلس، ولادیمیر پوتین، بیانسه، دانشمندانی که توانستند DNA را دستکاری کنند.

نکته جالب این جاست که روی جلد تایم از عبارت ایالات "منفصله" آمریکا به جای ایالات "متحده" آمریکا استفاده شده است. شاید اشاره به دو قطبی سنگینی است که هنگام انتخابات این دوره ریاست جمهوری آمریکا، شکل گرفت، و به پیروزی دانلد ترامپ منجر شد.

 • ۰
 • ۰

ادعای خورده شدن جسد توسط موش در بیمارستان! 


خبرگزاری صدا و سیما: یک شهروند اهل رشت می گوید: مسئولان بیمارستان رازی رشت به علت کمبود کمدهای مخصوص نگهداری جسد در سردخانه این بیمارستان، جسد خواهرش را در کف زمین سردخانه گذاشته اند که این امر موجب شد که موش بخشی از جسد را زخمی کرده و بخورد.
 
علی غفرانی مدعی شد که موش بخشی از گوش ها، صورت و دستان خواهر ۴۹ ساله اش را که جمعه گذشته به علت بیماری در بیمارستان رازی رشت درگذشت خورده است.

 وی افزود: مسئولان بیمارستان رازی به علت کمبود کمدهای مخصوص نگهداری جسد در سردخانه این بیمارستان ، جسد خواهرش را در کف زمین سردخانه گذاشته اند که این امر موجب شد که موش بخشی از جسد را زخمی کرده و بخورد.
 • ۰
 • ۰

پردیس احمدیه بازیگر اصلی لاک قرمز + تصاویر

عکس های پردیس احمدیه در مراسم اکران فیلم«لاک قرمز»

عکس های پردیس احمدیه

عکس های پردیس احمدیه دراکران «لاک قرمز» , عکس های پردیس احمدیه , جدیدترین عکس های پردیس احمدیه , عکس پردیس احمدیه

: مراسم اکران خصوصی فیلم «لاک قرمز» با حضور پردیس احمدیه بازیگر اصلی فیلم و دیگر عوامل این فیلم شب گذشته (۱۶ آذر) در ایوان شمس برگزار شد.

 

 
عکس های پردیس احمدیه دراکران «لاک قرمز» , عکس های پردیس احمدیه , جدیدترین عکس های پردیس احمدیه , عکس پردیس احمدیه

پردیس احمدیه | عکس و بیوگرافی پردیس احمدیه

پردیس احمدیه


 • simorgh shahr
 • ۰
 • ۰
نتیجه تصویری برای ساعت 5 عصر مدیری


پشت صحنه «ساعت 5عصر» مهران مدیریمجله فیلم: یک ویدئو از پشت صحنه اولین فیلم سینمایی مهران مدیری منتشر شد.

 فیلم سینمایی «ساعت 5عصر» اولین ساخته مهران مدیری بازیگر و کارگردان تلویزیون در حال فیلمبرداری است.

پس از انتشار چند تصویر از بازیگر و عوامل فیلم، حالا یک فایل ویدئویی از پشت صحنه این فیلم منتشر شده که در ادامه مشاهده میکنید.

«ساعت پنج عصر» اولین اثر سینمایی مهران مدیری پس از سال‌ها سریال سازی اوست. در این فیلم سیامک انصاری، آزاده صمدی و مهران مدیری به ایفای نقش می‌پردازند و حدود هفتصد نفر از مردم هم مقابل دوربین می‌روند. داستان فیلم از 7 صبح تا 5 بعدازظهر یک فرد را در تهران روایت می‌کند که آن روز آخرین فرصت آن فرد است که باید کاری را انجام دهد.